Türkeş'lerin MHP'li Cemal Enginyurt’la "Mansur Yavaş" kavgası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’a ülkücü camiadan büyük destek geldi.

Türkeş'lerin MHP'li Cemal Enginyurt’la "Mansur Yavaş" kavgası

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, öldürülen eski Bakan Gün Sazak'ın oğlu Servet Sazak, Yılma Durak ve Prof. Dr. İskender Öksüz, Yavaş'a destek açıklaması yaptı.

Mansur Yavaş’a desteklerini açıklayan, Alparslan Türkeş’in oğlu, eski AKP Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, "Mansur Bey bize babam Alpaslan Türkeş'in emaneti zaten. Kendisini çok eskiden beri tanıyoruz. Kendisi hiç çizgisinden sapmamış bir ülkücü, ben de Alpaslan Türkeş adına kendisine vefa gösterme adına buradayım. Alparslan Türkeş'in adını yasaklayanlara inat kendisinin yanındayız" dedi. Türkeş, “Alparslan Türkeş'in adını yasaklayanlara inat kendisinin yanındayız” sözleri ile de Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’yi eleştirdi.

Ahmet Kutalmış Türkeş’in bu sözlerine MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sert tepki gösterdi. Türkeş’i sert sözlerle eleştiren Enginyurt, “Ahmet Kutalmış Türkeş ‘ALPARSLAN TÜRKEŞ adını yasaklayanlara inadına, CHP ve Mansur Yavaş diyorum’ demiş. Ahmet,hakikaten ne içiyorsun? Zavallı çocuk!daha düne kadar Ak Parti Milletvekili değil miydin? Sayın Cumhurbaşkanı, Babanın ismine Üniversite açtığı anda bu çirkinliğin ne ola?” şeklinde mesaj attı.

Cemal Enginyurt’un bu mesajına Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş da yanıt verdi. Enginyurt’a “haddinizi bilin” diyen Ayyüce Türkeş Taş, “Sayın Enginyurt siz ve sizin gibiler acaba ne içiyorsunuzda gerçekleri görmekten bu kadar uzaksınız.. haddinizi bilin.. Utanın biraz yaaa..” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 4 ay Önce

Ayrıca enginyurt un yaklaşım tarzı terbiyesizce dir.Enginyurt un Türkeş sevgisinden asla şüphem olmamakla birlikte başbuğ Türkeş in ailesine karşı sadece onun hatırına bile olsa bu şekilde konuşmaması lazım.Bahçeli biatçılığı bütün değerlerin önüne geçmiş bir yapıdan bunu beklemek her ne kadar doğru değilsede geçmişte birlikte mücadele ettiğimiz ülküdaşlarımızın dikkatli olması lazım gelir.Cemal Enginyurt bilmeliki bahçeli de fanidir,yol arkadaşlarıda fanidir.Bahçeli ölür gider ancak BAŞBUĞ TÜRKEŞ sonsuza kadar yaşar.Bu noktadan hareketle AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ in gösterdiği tavır ve duruşu taktirle karşılıyoruz.Sağolasın Varolasın Başkanım...

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 4 ay Önce

BAŞBUĞUMUZUN EMANETLERİ DEĞERİMİZDİR HER KİM OLURSA OLSUN DEĞER VERDİĞİMİZ EMANETLERE DAHA SAYGILI OLMAK ZORUNDA

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 4 ay Önce

AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ in öz evladı olmakla birlikte ADAM gibi ADAM dır.Başbuğ TÜRKEŞ in rahmetli olması ile birlikte Bahçeli ve rol arkadaşları tarafından büyük sıkıntılara düçar edilmiş adeta yalnızlaştırılmıştır.Sayın cumhurbaşkanı kendisini milletvekili yapmış ancak hiçbir zaman akp zihniyetinin yanında olmamıştır.Bu noktadan itibaren bahçeli ve rol arkadaşları tarafından karalama kampanyası başlamış Kutalmış Türkeş üzerinden Başbuğ Türkeşe olan hınçlarını adeta kusmuşlardır.Kutalmış TÜRKEŞ yalnız değildir....

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 4 ay Önce

Mansur Beye destek konusunda bende sn.Türkeşler gibi düşünüyorum.Herkese kolay gelsin

Velican Oduncu
Velican Oduncu - 4 ay Önce

Eski ak partililer yeni ak partililere kızmış. Tiyatroya bak.

zeki demirezen
zeki demirezen - 4 ay Önce

Hakikaten dehşet içindeyim. AKP, HDP ve benzeri yapılarla siyaset yaparken sesleri çıkmayanlar bugün AKP'nin içeride ve dışarıda verdiği milli mücadeleye rağmen MHP'yi sorguluyor. MHP'nin AKP ile birlikte olmasını sindiremiyorlar. VAllahi yazık. Kuzum sizler ne içiyorsunuz. gerçekten. NE yapılım? AKP eski haline mi dönsün? Bunu mu istiyorsunuz. Bu sitede az özce SP'nin Kocaeli'de HDP kontenjanı meclis üyesi adayı PKK'ya destekten göz altına alınmış. HDP açıktan CHP ve İP ile ittifak kurduklarını itiraf ediyor. Ve siz bütün bunlara rağmen Devlet Bahçeli, MHP ve AKP düşmanlığında ısrar ediyorsunuz.
Yuh olsun siz yuhhh!

@Rakilcer
@Rakilcer @zeki demirezen - 4 ay Önce

Bırakın bu kavgaları ayıptır.

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY @zeki demirezen - 4 ay Önce

Üstelik akp daha dün hdp ile açılım,feto ile saçılım yaparkende hdp ve feto sizin gibi düşünüyordu.TC ibareleri kaldırılıp kürtçe isimler veriliyordu mahalle ve sokaklara.Barzani kırmızı halılarla karşılanıyor,karşılanıyorkende göndere sözde kürt bayrağı çekiliyordu.Siz ne içiyorsunuzki bunları görmezden geliyor akp ve erdoğana ayar verdiğinizi sanıyor bununlada bizi aldatmaya çalışıyorsunuz..

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY @zeki demirezen - 4 ay Önce

Zürriyetsiz diyenleri içinize sindirmek neyin dalaleti?İkiz yasalar ve tahkim yasalarına imza atmış bir genel başkanın beka söylemine neye dayanarak inanıyorsunuz anlamak mümkün değil.

Zeynep Tosun
Zeynep Tosun @zeki demirezen - 4 ay Önce

AKP ile işimiz yok. MHP eski haline dönsün.Asıl senin derdin ne. İltihak edin çok seviyorsanız. Ona doğru gidiyor zaten

nkavcar
nkavcar - 4 ay Önce

babanızla ne ilginiz var? Sadece nüfus kayıtlarında. Kim el ederse oraya giden 'Türkeş" soyadlı bir sürü insan. Ne haliniz varsa göründe, MHP dışında. Düşün bir yakamızdan. Saygı da bir yere kadar. O soyada layık bir şeyler yapmak yerine, onun bunun piyonu oluyorsunuz.
Cemal Enginyurt kibarca yazmış. MHP'yi vurmak için soyadlarını adeta kiraya veriyorlar.

nkavcar
nkavcar - 4 ay Önce

Mansur Yavaş reklamının fiyatı mı var yoksa gönül bağınız olanlar mı sizi o yöne sevk ediyor haber.erk?
Biz aynı yolda devam düzelmeyiz diyorsunuz.


SIRADAKİ HABER