Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında ve nereli? Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın biyografisi... Ayyıldız Hareketi...

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Peki, Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında? Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti mi? Ayyıldız Hareketi'nin detayları...

Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında ve nereli? Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın biyografisi... Ayyıldız Hareketi...

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Ümit Özdağ, 4 Mart 2021 tarihinde düzenlediği toplantıda İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı.

ÜMİT ÖZDAĞ KİMDİR?

Ümit Özdağ, 3 Mart 1961 yılında dünyaya gelmiştir. Japonya’nın Tokyo şehrinde doğmuştur. Ümit Özdağ'ın babası Muzaffer Özdağ (d. 15 Nisan 1933; Pınarbaşı, Kayseri - ö. 6 Şubat 2002; Ankara), aslen Dağıstan Kumuk-Kıpçak kökenli Türk, asker ve siyasetçidir.

Türk siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazar olan Ümit Özdağ, Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders vermiş ve 2001 yılında profesörlük unvanı almıştır. Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders veren Ümit Özdağ, 2001 yılında profesörlük unvanını aldı. 1999’da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni, 2003’te Diyanet Araştırmaları Merkezi’ni, 2006’da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nü kurdu. Hâlen 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. 2006-2016 yılları arasında MHP'de çeşitli görevlerde bulundu.

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti'ye katıldı ve kurucular kurulunda yer aldı. Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 2018 Türkiye genel seçimlerinde, İYİ Parti'den İstanbul milletvekili seçildi.

AYYILDIZ HAREKETİ NEDİR? AYYILDIZ HAREKETİ KURUCULARI KİM?

Ayyıldız Hareketi, Ümit Özdağ ve İsmail Koncuk önderliğinde kurulan bir harekettir.

Bu Hareket hakkında bilgi veren Ümit Özdağ şunları söylemiştir:

" 'Ayyıldız Hareketi' Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçilerinin, yurtseverlerin, istiklal harbi felsefesini, Türkiye Cumhuriyeti kuruluş felsefesini benimseyen bütün vatanseverlerin partisidir. Bütün Türk milletini sevgiyle, dostlukla, kardeşlikle kucaklıyoruz. Bu ülkeyi soyanlarla, ülkeye ihanet edenlerle mücadele edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 13:24
YORUM EKLE