Ümit Özdağ o Anayasa metnini nasıl bulduğunu açıkladı

Ümit Özdağ tarafından, CHP, İYİ Parti, HDP, Saadet Partisi’nin ortak hazırladığı ileri sürülen Anayasa Taslağı’yla ilgili açıklamaları gündemde tartışılmaya devam ediyor.

banner311
Ümit Özdağ o Anayasa metnini nasıl bulduğunu açıkladı

İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından, CHP, İYİ Parti, HDP, Saadet Partisi’nin ortak hazırladığı ileri sürülen Anayasa Taslağı’yla ilgili açıklamaları tartışılmaya devam ediyor.

Partisinden ihraç istemi ile disipline sevk edilen İYİ Partili Ümit Özdağ savunmasının ardından Haber Global ekranlarında açıklamalarda bulundu.

Özdağ, tartışma yaratan Anayasa Taslağı açıklaması ile ilgili, “Kemal Kılıçdaroğlu bu anayasa taslağını 'biz hazırladık' diyor. Anayasa çalışması var. Bunun bir örneğini gösterdi. Bu metni bizzat Kaboğlu'nun kendisinden aldım” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun "Bu toplantıları yaptık, dört partiden uzmanlar katıldı ve bu ilkeler ortaya çıktı" dediğini aktaran Özdağ, “Bundan sonra mesele benimle Akşener arasında değil, Kılıçdaroğlu ve Kaboğlu ile İYİ Parti yetkillileri arasındadır” açıklamasını yaptı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.