Vedat Yenerer İyi Parti'den zehir zemberek açıklama ile istifa etti

Vedat Yenerer, İyi Parti'den zehir zemberek açıklama ile istifa etti.

Vedat Yenerer İyi Parti'den zehir zemberek açıklama ile istifa etti

Vedat Yenerer'in açıklaması şu şekilde:

"İYİ Parti Meral Akşener Fun Club’a döndü”

İyi Parti’nin kurucularından Vedat Yenerer sosyal medyadan yaptığı açıklamada İYİ Parti ile hiçbir bağı kalmadığını duyurdu.

Vedat Yenerer İYİ Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevinin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, kendisine hala bu durumun tebliğ edilmediğini öğrendiğini bildirdi. Facebook hesabından kamuoyuna yaptığı açıklamada Vedat Yenerer şu ifadeleri kullandı: 

“Kurucusu olduğum İYİ Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevimin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, bana hala tebliğ edilmediğini tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım. Nezaketen de olsa dostluğumun olduğunu düşündüğüm yöneticilerin ya da sekreterlerin hiçbiri hala aramış değildir.

Türk Dünyası’ndan Sorumlu Danışmanlığın da yaptığım Sayın Meral Akşener’den etik olmayan bir şekilde bu görevden de alma nedenini açıklamasını bekliyorum. Yapılacak açıklamaya mutlaka bir cevap hakkım olacaktır.”

BU DURUMA ŞAŞIRMADIM

Bu duruma şaşırmadığını vurgulayan Yenerer sözlerine şöyle devam etti: “Bekliyordum. Benim özellikle vatanı, milleti yakından ilgilendiren ve toplumdan saklanan konulardaki çalışmalarım yazılarım, söylemlerim, medyadaki açıklamalarım ve televizyon programlarımın genel merkezdeki bazı isimleri rahatsız ettiğinin farkındayım.”

BENİM İÇİN İYİ PARTİ KOCAMAN BİR HAYAL KIRIKLIĞI 

“Parti kurucusu ve çok emeği geçmiş, oy getirmiş, tanınmış vatanseverler, sistemli olarak dışlandıklarını ve kullanıldıklarını görerek teker teker İYİ partiden ayrıldılar. Bu haksızlığı ve emek hırsızlığını gören biri olarak, savaşçı kişiliğim nedeniyle çok direndim, tabiri caiz ise kelle koltukta İyi parti için mücadele ettim. Sonunda beklediğim gibi sıra bana geldi.

Benim için İYİ Parti kocaman bir hayal kırıklığı olmuştur. “

İYİ PARTİ MERAL AKŞENER FUN CLUB’A DÖNDÜ

Zaman içimde üstün eğitim ve liyakat sahibi Türk milliyetçilerinin parti içinde bir önem teşkil etmediğini gördüğünü iddia eden Yenerer “Maalesef ki bunların yerine asla benim dava arkadaşım olamayacak bana göre basiretsiz, liyakatsız ve vasıfsız biatçılar getirildi. Atatürk düşmanlarının, etnik bölücülerin “Apo’ya ev hapsi olsun” ya da “Ege’de Yunan işgali yoktur, hepsi Yunan adası” diyen tescilli işbirlikçilerin, tekrar tekrar üst düzey görevlere getirildiğini içim acıyarak gördüm ve yaşadım. Bana göre il il dolaşıp, mücadele ederek kurduğumuz partimiz zaman içinde Meral Akşener Fun Club’a dönmüş durumdadır. “ ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ İLE HİÇ BİR BAĞIM KALMAMIŞTIR

Art arda görevlerime son verilmesi ve parti tarafından bunun tebliğ edilmemiş olması normal olmadığını dile getiren Yenerer “Bu açık bir tavırdır. Varsın olsun, ben doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğim. “Kirli” siyaset yapanların olduğu bir ortamda temiz kaldığım için kendimle gurur duyuyorum.

“Şu andan itibaren İYİ Parti ile hiçbir bağım kalmamıştır. Bana söyleyecek sözü olanlar sosyal medya sayfalarından yazmasın. Kendilerini ekranlara davet ediyorum. Kim haklı kim haksız millet karar versin.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2022, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bey dağlı
Bey dağlı - 4 ay Önce

Umduğunu bulamayanlar CHP ve İYİ partiden defolsunlar Zalimin ekmeğine yağ çalsınlar. Ama Önemli olan Milleti zilletten çıkartacak olan gerçeği İYİler bilinsin millet bilsin...

Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

Meral hanımın danışmanı olup görev alırken iyi görevine son verilince kötü mü oluyor.Sizin derdiniz vatan değil para ve koltuk aşkı.

İSMAİL GÜRSOY
İSMAİL GÜRSOY - 4 ay Önce

Ayrılmış işte, hiçbir bağının kalmadığını anlatan istifacı neyin tebligatını bekliyor. Türk insanında adettir. Gözden çıkarmışsa her türlü çamuru atar mundar eder gider. Hayırlı uğurlu olsun.

Ahmet AZAK
Ahmet AZAK - 4 ay Önce

VAZGEÇİLMEZ DE DEĞİLSİN.MERAL AKŞENER HANIMEFENDİNİN YANLIŞI BENİM DOĞRUMDAN DAHA İYİDİR. YANLIŞ YAPACAĞINA ZERRE KADAR ŞÜPHEM YOK. MENFAATCILAR PARTİDE İSTEDİĞİNİ ELDE EDEMEYİNCE İYİ PARTİDİN HIZLI YÜKSELİŞİNE AYAK UYDURAMAYINCA BÖYLE İFTİRA ATARAK KAÇIYORLAR. BİZ HERŞEYİ GÖRÜYORUZ.

İYİ milliyetçi
İYİ milliyetçi - 4 ay Önce

TBMM Grup Danışmanlığı" aylık maaşı 15 bin ile 20 bin lira arasında değişmektedir. Vedat Yenerer işe gidip çalışmadan bu maaşı alırken bir sorun yok.İşten çıkarılınca neden oluyor?Nerde kaldı sizin davanız!

Sabri ergün
Sabri ergün - 4 ay Önce

Çok yerinde bir karar, iyi olmuş.

vatandaş
vatandaş - 4 ay Önce

şişmiş egonun patlaması sen bilirsin bilader yolun akpye kadar çıkar

Adsız
Adsız - 4 ay Önce

Melez partide ülkücünün yeri olamaz
Ülkücüyüm diyenler ZAFER PARTİSİNE