Zafer Partisi Lideri Özdağ’dan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Türk Bayrağı hakkında tokat gibi sözler!

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ’dan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Türk Bayrağı hakkında tokat gibi sözler geldi.

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün önünde Türk Bayrağı’nın kaldırılmasına sert tepki gösteren bir basın açıklaması yaptı.

Özdağ’ın açıklamaları şu şekilde:

“Vakıf müessesesi, Türk milleti ve tarihinin devlet ile birlikte en önemli kurumlarından birisidir. Vakıflar Türktür ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Türk devletinin ve Türk milletinindir. Türk milletine ait olan Vakıflar Genel Müdürlüğü ambleminde Türk bayrağı olur.
Mevcut Vakıflar Genel Müdürü Türk bayrağını kurumun logosundan kaldırtmıştır. Üstelik Türk bayrağını kaldıran ve yerine milli kimliksiz logo koyan şirkete aldığımız bilgiye göre 500 bin TL ödemiştir. Şimdi lansman, yeni tabelalar vs. için yeni harcamalar yapılacaktır. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bu eylemini tanımıyoruz. Bu tasarrufun durdurulması için mahkemeye başvuracağız.  Şurası iyi bilinmelidir ki; artık Türk siyasetinde Türk milletinin iradesini temsil edem Zafer Partisi vardır.  Zafer Partisi Türk Milletine yönelik ve hukukuna saldıran her icraatın karşısında kararlı şekilde yer alacaktır”

NE OLMUŞTU?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün logosundan Türk bayrağını çıkarılmıştı.

Birçok kesimden buna tepkiler gelmişti.


 

YORUM EKLE