Polonya’da 3.sü düzenlenen Avrupa Oyunları “Kraków-Małopolska 2023” devam ediyor.

21 Haziran 2023 – 3 Temmuz 2023 arasında oynanması planlanan oyunlara Türkiye’yi temsilen Sude Yaren Uzunçavdar ve Nafia Kuş katıldı.

Milli tekvandocu Sude Yaren Uzunçavdar, kadınlar -73 kiloda mücadele etti. Uzunçavdar, son 16 turunda Macar rakibi Rebeka Furedi’yi 2-0, çeyrek finalde Fransız Althea Laurin’i 2-0, yarı finalde ise Hırvat Nika Klepac’ı 2-0 yenerek finale yükseldi. Milli sporcu, finalde ise Sırp rakibi Nadica Bozanic’i de 2-0 ile geçerek altın madalyanın sahibi oldu.

Milli sporcu Nafia Kuş, kadınlar +73 kiloda mücadele etti. Son 16 turunda Macar Orsolya Padla’yı 2-0, çeyrek finalde Bulgar Kalina Boyadzhieva’yı 2-0, yarı finalde ise Fransız Solene Avoulete’yi 2-0 yenerek finale adını yazdırdı. Kuş, finalde ise Polonyalı Aleksandra Kowalczuk’u 2-0 ile geçerek Avrupa Oyunları şampiyonu oldu. Ve altın madalyanın sahibi oldu.

avrupa oyunları

Avrupa Oyunlarının 6. gününde Türkiye 2 altın madalyaya ek olarak 3 bronz madalya da kazandı. Erkekler tekvando +87 kiloda  Emre Kutalmış Ateşli ile birlikte Muaythai’de kadınlar -54 kiloda Ezgi Keleş ve erkekler -81 kiloda  Enis Yunusoğlu, bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.