Son zamanlarda dikkat çeken ve popüler olan markalar yer alır. Bu markalar, kişilerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanarak üretimi yapılır. Bu markalar cilt bakımından kozmetiğe kadar geniş ürün yelpazesi sunar. Bu alanda çok zengin bir marka çeşitliliği var. Mesela Missha son zamanlarda çok ön planda. Missha bir Kore cilt bakım markasıdır. Soft ve parlak ürünler tasarlar. Bu marka ile daha aydınlık ve parlak bir cilt elde etmek mümkün olur. Bir diğer marka ise Celenes’ tir. Celenes cilt bakım ürünleri tasarlar. Gün geçtikçe kendine özgü içerikler katarak daha da geliştirir. Celenes her türlü cilt yapısına uygun modeller üretir. Ön planda olan son marka ise Procsin olur. Procsin, cilt bakımından makyaj ve saç bakımına kadar ürün yelpazesi bulunur. Markalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için metinden faydalanabilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıra İle Uygulanması Gerekir?

Cilt bakım ürünleri nasıl uygulanması hakkında bilgiler yer alır. Bu bilgileri aşağıdaki maddeler sayesinde öğrenmeniz mümkün olur.

  • Genellikle uzmanlar yüz yıkandıktan sonra Celenes nemlendirici kremlerin sürülmesi tavsiye edilir.

  • Cilt serumu düzenli olarak mutlaka haftada 2 veya 3 defa kullanılması gerekir.

  • Günlük olarak kullanılan nemlendiriciler her gün düzenli olarak kullanılması gereken ürünler arasında bulunur. Aynı zamanda bu süreçte haftada 1 veya 2 defa olmak üzere peeling kullanımına da özen gösterilmelidir. Peeling kullanımı herkeste aynı etkiyi vermeyebilir. Bazı kişilerin ciltleri peeling yapmaya pek müsait olmayabilir. Dolayısıyla kullanımında birçok sorun oluşturabilir.

  • Cilt bakımı ürünleri kullanımı sırasında gündüz ve gece ürünleri aynı olmaması gerekir.

  • Gündüz kremleri farklı gece kremleri ise farklı olması önerilir. Hem gündüz hemde gece set halinde satılan birçok nemlendirici ve kırışıklık giderici krem yer alır.

    Koyununun baş kısmına bakan hayvan sahibi gördüğü karşısında hayrete düştü Koyununun baş kısmına bakan hayvan sahibi gördüğü karşısında hayrete düştü
  • Cilt bakımı için birbirinden farklı ürünleri Cimri sayfasında bulabilirsiniz.

Düzenli Cilt Bakımı Yapmanın Avantajları

Olumlu sonuçlar almak istiyorsanız cilt bakımı ürünlerini düzenli olarak kullanmanız gerekir. Cilt tipinize uygun yüz bakım ürünlerini düzenli olarak kullandığınız zaman; kırışıklık, kuruluk ve gözenek oluşumu gibi birçok sorunu önleyebilirsiniz. Cilt tipinize uygun ürünlerden oluşan bakım rutini ne kadar düzenli uygulanırsa o kadar hızlı ve etkili sonuçlar alınabilir. Düzenli bir cilt bakımı rutini kadınlar ve erkekler için büyük önem taşır. Yaşlanma, güneş ve diğer çevresel faktörlerin ciltte bıraktığı izleri minimuma indirmek adına düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Cilt güneş bakım seti herkes için uygundur ve yaz mevsimi dışında kullanılmalıdır. Erkek cilt bakım ürünleri, özellikle traşa bağlı olarak yıpranan ciltlere nem ve esneklik katmak hedeflenerek üretilir. Düzenli olarak cilt bakımı yapıldığında yumuşak ve pürüzsüz tene sahip olmak mümkün olur.

Makyaj Temizliği İçin Kullanılacak Cilt Bakım Ürünleri

Makyaj silmek için özel olarak üretimi yapılan cilt bakımı malzemeleri yüzü derinlemesine temizler. Yüzde kalan makyaj kalıntıları cildi yaşlandırmanın yanı sıra akne ve siyah nokta oluşumunu da tetikler. Makyaj temizliğini doğru ve etkili bir şekilde uygulayarak gözeneklerin tıkanmasını ve yağlanma oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Cilt bakım ürünleri arasında makyajınızı çıkarmak için de kullanabileceğiniz seçenekler yer alır. Dilerseniz cildinizi makyaj kalıntılarından arındırmak için özel olarak üretimi yapılan tonik, jel ve kremleri de tercih edebilirsiniz. Makyaj temizlemek için etkili ürünler tercih etmek oldukça büyük önem taşır. Temizleme özelliği zayıf olan ürünleri kullandığınız zaman makyajı çıkarmak için sert bir şekilde bastırmanız gerekebilir. Bu durum cildinizin tahriş olmasına ve uzun vade de yaşlanmasına neden olabilir. Makyajı temizlemek için yağ, tonik ve jel formunda yer alan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Editör: İsmail Türk