Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nin akademik yılı başlangıcında Rektör Prof. Dr. Namık Ak, üniversiteye yeni başlayan öğrencilere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir konuşma yaptı. Rektör Ak'ın öğrencilerine "Çok vampirler var" uyarısı ile yaptığı konuşma öğrenciler arasında korku ve şaşkınlığa neden oldu.

Kendisinin 42 yıl İstanbul'da kaldığını, "Vampirler var" cümlesiyle tehlikeli bir şehir olarak yansıtmaya çalıştığı İstanbul'a göre öğrencilerin Karaman'da tehlikelerle karşılaşabileceğini vurgulayan Rektör Ak, "Bir yere giderken en az iki kişi gidin ve birisi başkan olsun. Biri, diğerine tabi olsun. Çok vampirler var. Ben İstanbul gibi bir yerden geliyorum. 42 yıl İstanbul'da kaldım. Oraya göre burada da vampirlikler var" dedi.

Bazı öğrencilerin akşam saatlerinde dersleri olduğuna dikkat çekerek, geceleri dışarı çıkan öğrencilerin dikkatli olmaları konusunda uyaran Prof. Dr. Ak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

”Gerek kız öğrencilerimiz, gerekse erkek öğrencilerimiz olsun gece saatlerinde tabi oluyor. Bazı aydınlatmada sıkıntı olan yerleri, yapı işlerine söylemiştim. Aydınlatın ama öyle aydınlatın ki bütün iki lambayı bir anda yakmayın, gerekirse çapraz olarak tek lambayı yakarsın. 

Önemli olan öğrencimizin yurda giderken, geçiş şeylerinde yürürken rahat önünü görebilsin ve fark edilsin. Zaten kameralarla takip ediliyor üniversite yerleşkemiz. Ona dikkat edin.

Hiç bilmediğin ve en az iki kişi olun. Bak bu İslami ilimlerdekiler bilirler, bir yere giderken en az iki kişi gidin ve birisi başkan olsun. Biri diğerine tabi olsun. Hepimiz kendimizin başkanıyız ama bir yolculuğa çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın.

Çok vampirler var. Ben İstanbul gibi bir yerden geliyorum. 42 yıl İstanbul’da kaldım. Oraya göre burada da vampirlikler var. Çok da sütten çıkmış ak kaşık falan değil. İstemediğimiz belki bazı olumsuz şeyler, vakalar oldu mu? Oluyor. Netice itibariyle buna dikkat edin."

Editör: Yadigar Hanım