Spor Toto Süper Ligde, hafta sonunda oynanan Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor maçlarında taraftarlar “Hükümet istifa” tezahüratları yapmış, MHP Genel Başkanı ve bazı MHP'liler üyesi oldukları Beşiktaş Kulübü'nden istifa etmiş, Bahçeli'nin açıklamalarının ardından, bazı futbol kulüpleri de AKP hükümetine destek mesajları paylaşmaya başlamıştı.

Hükümeti destek furyasına Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor da katıldı. Çaykur Rizespor Kulübü'nden yapılan resmi açıklamada hakaret dolu ifadeler kullanıldı. Hükümeti protesto edenler için “uşaklar”, “foseptik fareleri” ve “lejyonerler” denilen açıklamada, “Tribünlerde alçakça provokasyona kalkışanları devletimiz de milletimiz de affetmeyecektir.” denildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

“Türk Milletinin yaşadığı büyük acı henüz çok tazeyken ve özlenen dayanışma ruhu ilk kez bu kadar yüksekken, birilerinin hazımsızlığına uşaklık yapmak Türk sporuna ihanettir. Devletimiz ve milletimiz deprem bölgesinde yaraları sarmak için tüm gücü ile seferber olmuş iken tribünlerde alçakça provokasyona kalkışanları devletimiz de milletimiz de affetmeyecektir.

Milyonlarca futbolseverin gol sevincini yaşamaktan imtina ettiği bir ortamda yapılan provokatif girişimler foseptik farelerinin çığlıkları olarak tarihe not düşülecektir. Milletimizin yaraları sarmak için büyük bir dayanışma içinde olmasından rahatsız olan lejyoner taraftar müsveddelerini şiddetle kınıyoruz. Karadeniz gençleri olarak her zaman Aziz Milletimizin ve Devletimizin yanındayız!

Milletimizin başı sağ olsun.”

Rizespor Başkanı ve Turgut Müteahitlik firmasının sahibi İbrahim Turgut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile biliniyor. Turgut Müteahitlik, bina, tesis, altyapı, tünel, viyadük, köprü, karayolu ve deniz yapıları alanlarında birçok kamu projesinde yer almasıyla dikkati çekiyor.

Editör: Yadigar Hanım