Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar, aylardır sayısız savaş suçuna imza atan Rusya'nın bir yenisine daha imza atarak Ukrayna'nın buğdayını çalarak Türkiye'ye ve başka ülkelere sattığını öne sürdü.

2008 yılında Gürcistan'ın bir bölümünü, 2014 yılında Kırım'ı işgal eden Rusya; aylardır Ukrayna topraklarında geçici işgalini sürdürmeye devam ediyor.

İyi Parti karavanına saldırı! Yaralılar var İyi Parti karavanına saldırı! Yaralılar var

İnsan haklarını ve uluslararası hukuku hiçe sayan Rusya'nın faaliyetlerine ilişkin yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddia sahibi ise Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasily Bodnar.

Büyükelçi Bodnar, Rusların Ukrayna'ya ait buğdayı çalarak aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelere sattığını iddia etti.

"Rusya utanmaz bir şekilde Ukrayna’nın buğdayını çalıyor ve bunları yabancı ülkelere satıyor, Türkiye de bunlar arasında" diye konuşan Bodnar, buğdayın Türk karasularına getirilmesi konusunda hem İnterpol ve Türk yetkililerinden yardım istediklerini kaydetti.

Öte yandan Büyükelçi Bodnar, Rusya tarafından büyük ölçüde imha edilen Ukrayna altyapısının yeniden işlerlik kazanması için savaş sonrasında Türk şirketlerine önemli bir fırsat doğacağını da sözlerine ekledi.