4 yaşındaki çocuğun sünnet derisiyle ayağındaki yara onarıldı

banner155

Nevşehir'de üç hafta önce sağ ayak sırtı yanan, yarasının yaklaşık 3-4 santimlik kısmı iyileşmeyen 4 yaşındaki Y.Ç., Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Polikliniği'ne getirildi. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın'ın yaptığı operasyonla, açık yara, çocuğun sünnet derisi ile onarıldı.

4 yaşındaki çocuğun sünnet derisiyle ayağındaki yara onarıldı
banner170


Normalde çocuklarda, deri yaması kalça, kasık ve uyluk bölgesinden alınarak yamanması gerekirken, hastanın sünnet derisinden çıkan derinin yamanması planlanarak böylece yaranın iyileşme süresi daha da kısaltılmış oldu. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İlker Sait Tuncer ile birlikte değerlendirilen hasta, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafından ameliyata alındı.

Op. Dr. Tuncer tarafından özel Alisklemp yöntemiyle yapılan sünnet ile hastanın prepisyum (sünnet derisi) çıkarıldı. Çıkarılan sünnet derisi Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafın dan özel işlemden geçirilerek hastanın sağ ayağında bulunan yanık yarasına doku yaması olarak adapte edildi. 4 yaşındaki Y.Ç., Nevşehir Devlet hastanesinden taburcu  edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151