Kaldırılan korona testinde Erdoğan ayrıcalığı!

PCR testi zorunluluğu kaldırılmıştı. Kaldırılan PCR testindeki Erdoğan ayrıcalığı tepki çekti.

Kaldırılan korona testinde Erdoğan ayrıcalığı!

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle Türkiye’de aşısız kişiler için PCR testi uygulaması zorunluluğu kaldırıldı. Türkiye Diyanet Vakfı’nın AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenleyeceği törende PCR testini zorunlu tutuldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın korona virüse ilişkin normalleşme adımları kapsamında yaptığı açıklama ile toplu ulaşımda PCR testi zorunluluğu ve açık alanlarda maske takma zorunluluğu kalktı. Ancak PCR testi zorunluluğu AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı programlarda devam ediyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın düzenlediği, 15 Mart Salı günü yapılacak Uluslararası 6. İyilik Ödülleri Töreni’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak ve diğer katılımcıların PCR testi yaptırması zorunlu olacak.

Törenin davetiyesinde, törene takılmak isteyenlere “Programa katılım için 14 Mart 2022 Saat 13.00 itibari ile yapılmış PCR testi zorunludur. Testleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ve Diyanet İşleri Başkanlığında yaptırabilirsiniz” diye not düşüldü.

Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek tören saat 14.00’te başlayacak. Programda ilk önce Kur’an-ı Kerim okunacak, İyilik Ödülleri ve Vefa Ödülleri Filmleri gösterilecek, protokol konuşmaları olacak ve ödüller verilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 17:40
YORUM EKLE