Koronavirüste umutlandıran gelişme: O ülke bu ilacı konuşuyor!

Almanya’nın Münih şehrinde koronavirüse yakalanan 42 yaşındaki Curtis Warren Puckett 7 günde tamamen iyileştiği bildirildi. Remdevisir ilacıyla sağlığına kavuşan Puckett yaşadıklarını anlattı.

banner311
Koronavirüste umutlandıran gelişme: O ülke bu ilacı konuşuyor!

Sözcü'nün haberine göre Ebolaya karşı üretilen ve koronavirüsü tedavisinde de umut verici sonuçları gözlenen Remdevisir ilacıyla sağlığına kavuşan Almanya'daki hastalardan Curtis Warren Puckett yaşadıklarını anlattı.

Almanya’nın Münih şehrinde 40 derece ateş, yoğun öksürük ve göğüs ağrısıyla hastaneye kaldırılan 42 yaşındaki Curtis Warren Puckett 7 günde tamamen iyileşti.

Olayı manşetine taşıyan Bild gazetesi Puckett'ın durumunu “Büyük umut. Yeni ilaç iyileştiriyor” başlığıyla okuyucularına duyurması dikkat çekti.

31 Mart’ta hastaneye kaldırılan Puckett, Dr. Christoph Spinner'ın, “Remdesivir adlı ilacı gönüllüler üzerinde deniyoruz. Siz de katılmak ister misiniz?” sorusuna olumlu yanıt verdiğini belirterek, “Hastaneye geldiğimde 40 derece ateşim vardı. Şiddetli öksürük ve göğüs ağrısı da vardi. Çok korkuyordum ve paniklemiştim” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.