Koronavirüsü tedavisinin yeni ilacı Meflokin nedir?

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), koronavirüsü tedavi eden Meflokin bazlı yeni ilacı tanıttı. Peki Meflokin koronavirüse iyi gelecek mi?

banner311
Koronavirüsü tedavisinin yeni ilacı Meflokin nedir?

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), koronavirüs salgınına iyi geldiği belirlenen Meflokin bazlı yeni ilacı tanıttı. Şimdi tüm dikkatler Meflokin'e çevrilirken vatandaşlar bu ilacın koronavirüse etkili olup olmadığını araştırmaya başladı.

Koronavirüs salgını dünyadaki önemini korumaya devam ederken Rusya Federal Biyomedikal Ajansı, Meflokin bazlı yeni ilacı resmen tanıttı. Peki Meflokin nedir? Meflokin koronavirüse iyi geliyor mu?

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA),yeni tip koronavirüsü tedavi edecek olan yeni ilacı yani Meflokin'i resmen duyurdu. Yapılan son açıklamada, FMBA'nın yeni tip koronavirüste sıtmaya karşı kullanılan Meflokin bazlı yeni ilacı bulduklarını aktardı.

MEFLOKİN NEDİR?

Sıtmayı önlemek amacı ile tedavi sürecinde kullanılan Meflokin, tipik olarak potansiyel maruziyetten önce başlayarak etkilerini 1-2 hafta kadar devam ettirir. Bu ilacın yan etkileri arasında ise kusma, ishal, baş ağrısı ve döküntü görülmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 22:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.