Mansur Yavaş'tan lavanta üreticilerine destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Ankara'da ithal bitki ve çiçek ekimine son vermesinin ardından yerli üretim çalışmaları ve yerli üreticilere teşvik projelerine hız verilmesi takdir topladı.

Mansur Yavaş'tan lavanta üreticilerine destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Başkent’te ithal bitki ve çiçek ekimine son vermesinin ardından yerli üretim çalışmaları ve yerli üreticilere teşvik projelerine hız verildiği bildirildi.

Fide temini konusunda zorlanan lavanta üreticilerini de unutmayan Büyükşehir Belediyesi, sonbahar aylarında 1 dekardan 10 dekara kadar alana sahip herkese lavanta fidesi dağıtacağı ifade edildi. Lavanta ekmek isteyen vatandaşlar için ön kayıt başvuruları alınmaya başlandığı bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent ekonomisini canlandıracak kırsal kalkınma öncelikli çalışmalarla dikkat çekerek takdirleri kazanıyor.

Yerli üretimi ve yerli üreticiyi teşvik amacıyla önce yem bitkisi tohumu dağıtan Büyükşehir Belediyesi şimdi de lavanta üreticilerini sevindirecek bir karara imza atması takdir kazandı. Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı, arazisine lavanta fidesi ekmek isteyen herkese lavanta dağıtacak.

YORUM EKLE