Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan "Virüs bulaştı" haberleri yalan çıktı

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'yı taklit eden bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Virüs çoğaltma anonimlerinin kendisine ve ekibinden 2 kişiye bulaştığını" iddiası gündemi sarsmıştı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı resmi hesabından bu iddiaları yalanladığı görüldü.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan "Virüs bulaştı" haberleri yalan çıktı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19)  tedavisinde kullanacak aşı için çalışmalar yaptığını belirterek takdir toplayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'yı sosyal medyada taklit eden bir hesap "virüs çoğaltma anonimlerinin kendisine ve ekibinden 2 kişiye bulaştığı" yönünde iddia etmişti.

Ovalı'yı taklit eden sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Virüs çoğaltma anonimleri, yayma devam ederken maalesef ki bana ve ekibimden 2 kişiye bulaştı şu an durumum gayet iyi Acıbadem Hastanesi’nde gözetimdeyim sağlığıma kavuşur kavuşmaz görevimin başına döneceğim bu ülke için elimden geleni yapacağım" ifadeleri kullanılmıştı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı o haberleri yalanladı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını ve sağlıklarının yerinde, çalışmalara devam ettiklerini duyurdu.

YORUM EKLE