Tepki çeken uygulama, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yaşanmaya başlandı.

Sözcü’de yer alan habere göre, bazı tetkikler için bir yılın üzerinde sonrası için gün verilen, birçok poliklinikten muayene randevusu alınamayan hastaneye tedavi için yatacak hastalara işlemleri yapılırken verilen kâğıtta şu ifadeler yer aldı:

*Hastaneye yattığınızda size gerekli olabilecek malzemeler: Tuvalet kâğıdı, kağıt veya kumaş havlu, sabun, ıslak mendil.

hastane istek

TEPKİ YAĞDI

Hastanenin uygulamasına sosyal medyadan tepki yağdı. 2018 yılında Sağlık Turizm Merkezi ruhsatı alan ve çeşitli ülkelerden hasta kabul ederek tedavisi yapılan hastanenin hastaların temizlik malzemelerini bile karşılayamayacak duruma gelmesine tepki gösteren bir sosyal medya kullanıcısı, “Hizmet kalitesi sıfır. Sağlam giren, hasta çıkar. 90'ların SSK Hastanesi'ne dönmüş” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bir başka kullanıcı ise sağlıkta gelinen noktayı, “Savaş durumundaki hastaneler gibi hastaneler. Bu mülteci politikası devam ettikçe bu malzemeleri sağlasak bile yatacak bir hastane bulamayacağız” şeklindeki tepkisiyle görüşlerini dile getirdi.

Editör: Habererk Haber Merkezi