Türk futbolunun köklü kulüplerinden Sakaryaspor ligde geçirdiği zor günlerin ardından teknik direktçr Serkan Özbalta'nın görevine son vermişti.Yeşil siyahlı ekip Özbalta'nın yerine tecrübeli isim Taner Taşkın ile anlaşmaya vardı.

Sakaryaspor Tesisleri'nde düzenlenen törende sözleşmeye imza atan Taşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, güçlü bir takıma geldiğini belirterek, camianın kendisinden neler istediğini ve beklediğini bildiğini ifade etti.

Sakaryaspor'u uzun süreden beri takip ettiğini anlatan Taşkın, takıma inandığını ve yönetimden taraftara herkesin katkısıyla güzel işler çıkaracaklarını söyledi.

Sezon sonu için iddialı kelimeler kullanmayacağının altını çizen Taşkın, "Şunu net şekilde söyleyebilirim, elimde güzel bir maya var, şampiyonluk yolunda yapılabilecek ne varsa en iyisini yapacağımızın sözünü veriyorum. Burada olmaktan çok mutluyum." dedi.

20 maçta 10 galibiyet, 1 beraberlik ve 9 yenilgi sonunda 31 puan ve averajı olan Sakaryaspor,Spor Totot 1.Lig'de 9. sırada yer alıyor.

Editör: Fatih Savuk