Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Erdoğan'ın Şanlıurfa mitingine katılımı artırmak için vatandaşlara 250 TL'lik market çeki verildiğini iddia etti.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Eylül'de Şanlıurfa'ya yapacağı etkinliğin kalabalık olması için AKP İlçe Binası’nda 250 TL market çeki için isim yazdırıldığını ileri sürdü.

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine  göre, Yanmaz, AKP Eyyübiye İlçe Başkanlığı önünde bir kuyruk olduğunu görüp nedenini araştıran bazı partililerin, 15 Eylül'de Şanlıurfa'ya gidecek olan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine katılımcı teminine yönelik bir girişimi belirlediklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızın yaptığı araştırmaya göre ilçe binasına sadece kadınları çağırmışlar. Burada ismi yazılan kadınlara ‘Miting alanında şu hanımı görüp, 250 TL'lik çekini alacaksın' diyorlar. Her mahalle için değişik görevliler belirlenmiş. İsimleri yazılı kadınlar kendilerine adı verilen görevliyi miting alanında bulup çekini alacakmış. Arkadaşlarımız, Eyyübiye İlçe Başkanlığı önündeki kuyruğu çekince kalabalığı hemen dağıtmışlar.”

“Recep Tayyip Erdoğan karşısında hangi adayı ister” “Recep Tayyip Erdoğan karşısında hangi adayı ister”

niyazi yanmaz