İnönü ailesinin 'Sarıgül mafya tuttu, ölümle tehdit etti' açıklamalarının ardından savcılık soruşturma başlatmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 18  Aralık 2014'te Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir  gazeteye verdiği röportajdaki ''mafya ile tehdit edildikleri'' iddialarına  ilişkin bir savcı görevlendirdi. 

  Soruşturmayı yürüten savcılık, Hayri ve Nazlı İnönü'yü 'mağdur' sıfatıyla ifadeye çağırdı. İki gün önce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na  gelen Hayri İnönü ve eşi, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü, 18 Aralık'ta  verdiği röportajda, "Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit  ettiğini, Sarıgül'ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile  kendisinin değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia  etmişti. Eşinin ardından bu kez Hayri İnönü benzer iddiaları dile getirdi.

SARIGÜL'DEN ÇOK SERT TEPKİ

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise Şişli Belediyesi'nde gelişmeler ve İnönü'nün basına yansıyan açıklamalarıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

İşte Mustafa Sarıgül'ün Twitter hesabından yazdıkları:

CHP'ye yeniden katıldığım günden bu yana bazı çevrelerin şahsıma yönelik yıpratma kampanyaları yoğun olarak devam ediyor.

Ancak hiç kimse merak etmesin, rüzgar kayadan bir şey alamaz.

Bir gazetenin, Türkiye'nin başka meselesi yokmuş gibi, günlerdir şahsıma adeta bir linç kampanyası başlattığını üzülerek izliyorum.

Hayri İnönü ile birlikte beş yıl belediye meclis üyeliği yaptım, kendisini bir gün yanımdan ayırmadım.

Bugüne kadar kendisine iyilikten başka bir şey yapmadım. bugün söylediklerine hayret ediyorum. Bravo Hayri!

DAVAYI BİZZAT BEN AÇTIM

MHP'den Erdoğan'ı kızdıracak normalleşme açıklaması MHP'den Erdoğan'ı kızdıracak normalleşme açıklaması

Hakkımdaki asılsız iddia ve iftiralara karşı, 20 gün önce Çağlayan Adliyesi'ne giderek yasal haklarımla ilgili davayı bizzat ben açtım.

Benim dava açtığımı duyduktan sonra harekete geçtiler. Merak etmesinler, kendileriyle yargı önünde hesaplaşacağız. Adalet yerini bulacaktır.

Siyasi rakiplerimden bir darbe yesem asla üzülmem, ama içerden haksız ve asılsız darbe gelince çok üzülüyorum.

Herşeye rağmen 'düşmanınızın bile insan olduğunu unutmayın' felsefesine inanıyorum. Koltuklar sizin olsun, gerçekler bizim!

Editör: TE Bilişim