Deli çavuş isimli Twitter hesabından dün bir paylaşım yapan Sedat Peker, Mehmet Cengiz ve Ertuğrul Özkök için şunları söylemişti:

"Bugün size akrabam olan Mehmet Cengiz’i anlatacağım. Lan omurgasız Ertuğrul Özkök, Mehmet Cengiz’le röportaj yapıp yalakalıktan diyordun ya “Ben size çete denmesine çok üzülüyorum" sen de iyi oku. Bu sahtekâr Ertuğrul Özkök var ya, o tarihteki temiz toplum projesinin başında o vardı. O zaman da prim alıyordu, şimdi de prim alıyor."

Gazeteci Ertuğrul Özkök, bu söylenenlere karşı şunları söylemişti:

“75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım. Aydın Bey'den aldığım primlerin hepsinin vergisi ödenmiş bankaya resmi hesaplardan aktarılmıştır. Yurt dışında hiçbir bankada hesabım yoktur, malım mülküm yoktur. Hakkımda prim aldığım iddiası varsa Mali Şube, MASAK, Maliye Bakanlığı ve Savcılık harekete geçip soruşturma yapmalıdır."

Sedat Peker, Ertuğrul Özkök’ün bu açıklamalarına cevap twiti attı. Açıklamalarında şunları söyledi:

İşte Sedat Peker’in attığı yeni twitler:

1- Kıymetli dostlarım, sizlerin müsaadesi ile Ertuğrul Özkök Sedat Peker’in iddialarını yalanladı haberlerini yapan gazetecileri eleştirmek istiyorum. Ertuğrul Özkök cevaben “ ben sadece patronum olan aydın doğan’dan prim aldım” diyerek beni doğrulamıştır. Ben yayınladığım

2- videolarda tetikçi gazeteciliği anlatırken, “bunlar patronunun istediği yönde haber yapıp, siyasilere saldırırlar. Patronları milyarlarca dolarlık ihaleyi aldıktan sonra, bu tip gazetecilere yani kemiklik köpek olan gazetecilere yani namusu aldığı prim kadar olan tetikçi

3- gazetecilere de görevini iyi yaptın diye prim verirler”demiştim. (namuslu gazeteciler baş tacı ) e. özkök cevaben “ ben bir tek patronumdan prim aldım “diyerek beni doğrulamıştır. Halkın dikkatini başka yöne çekmek için yapılan temiz toplum masalına öncülük etmiştir dedim.

4- Topluma, temiz toplum masalı anlatılırken arka planda neler yaşanıldığını söylemiştim. Benim twitlerimde mehmet cengiz, ertuğrul özkök’ e prim verdi diye bir bölüm var mı? ertuğrul özkök, sen Pulitzer’in en başarılı gazeteci ödülünü mü kazandın? Çalıştığın gazeteyi

5- tüm dünyaya mı tanıttın? Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun? Bu sorunun cevabı, patronun olan aydın doğan’ın o tarihten sonra devletten aldığı kıyak ihalelerde gizli. Sen primci gazeteciliğin Türkiye’de başlamasına sebep olansın. Sen tetikçisin.

6- Benimle ilgili yaptığın yalan haberi düzeltmen için avukatım gazetenize resmî evrakları ulaştırdığında, “düzeltme haberi yazamam ancak gazetede ilan olarak yayınlarım” diyerek, 100 bin dolar paramı aldın. (reklam ücreti olarak) Ulan rezilsiniz, siz soyguncusunuz.

60720222123203201448_1

60720222123203201448_2

Editör: Habererk Haber Merkezi