AKP'li milletvekilleri ve bazı bürokratlara yönelik dosyaları ifşa etmesiyle gündemden düşmeyen Sedat Peker, dijital tecritten sonra sessizliğe büründü. Seçimler yaklaşırken sessizliğini bozacağını açıklayan Peker'in yeni ifşaları merakla beklenirken, bir ifça açıklaması da CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. Özel, bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili şok belgeler açıklayacağını söyledi.

Özel, dün yaptığ açıklamada, “Yarın Süleyman Soylu ile ilgili bir dosya açıklayacağım. Başıma bir şey gelirse diye üç arkadaşıma daha verdim dosyayı, ben açıklayamazsam onlar açıklayacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Özel, şunları söylemişti: “Sen bir de yarını bekle Soylu. Yarın Süleyman Soylu ile ilgili bir dosya açıklayacağım. Yarın kimyasının bozulacağı bir dosya olacak. Olur da ben açıklayamazsam öyle ya bir süreçten geçiyoruz biri bir şey açıklayacağını söylediğinden başına bir şeyler geliyor. Üç arkadaşıma daha verdim dosyayı, ben açıklayamazsam onlar açıklayacak. Ama bu korku iklimine teslim olmayız. Aslolan kişiler değil kurumlardır. Çataklı ile ilgili konuştuk Soylu konuştu. Çataklı’ya soruyoruz? Ne zaman yakalandı, ifade verdi mi? Sınırı geçip gitti mi?

Sen İBB dersen biz de sana senin yardımcının kardeşinin de FETÖ'de firarı var deriz, o zaman hiçbir cevap veremezsin. Sonra savunma. Çataklı öyle yaptı, böyle yaptı. Süleyman Soylu'dan savunma, zaten 3,4,5 yıldır kardeşiyle görüşmüyor. Ertesi gün Çataklı diyor, geldi, ifade verdi. Süleyman Soylu'nun ruh halini buradan görebiliyor musunuz? Çataklı'dan da şu sorulara yanıt bekliyoruz. Ne zaman geldi? Hangi yolla geldi? Her aranan gibi havaalanında gözaltına alındı mı? Terör savcısının karşısına çıkarıldı mı? Tutuklandı mı? Ev hapsi mi var? Yoksa bırakılıp sınırı geçip, Bali'ye, Paris'e, Pensilvanya'ya kaçtı mı? Bunlara cevap da bekliyoruz."

Özel'in bu açıklaması siyaseti hareketlendirdi. Özellikle AKP çevrelerinde Özel'in açıklayacağı dosya merakla bekleniyor.

Editör: Yadigar Hanım