Sedat Peker’e hakaret ettiği videolarla tanınan Cenk Çelik geçtiğimiz günlerde silahlı saldırıya uğrayıp ağır yaralandı. Sedat Peker’in iki yıl önce Cenk Çelik’e saldırı olabileceği konusunda İstanbul Valiliğini uyardığı ortaya çıktı.

Peker’in iki sene önce avukatı aracılığıyla İstanbul Valiliği’ni Cenk Çelik'e yönelik bir saldırı girişimi olacağı konusunda uyardığı ve bu konuda önlemlerin alınması gerektiğini belirttiği ortaya çıktı.

Son anketten AKP'ye kötü haber: O illerde kan kaybediyor Son anketten AKP'ye kötü haber: O illerde kan kaybediyor

Valiliğe gönderilen 13 Mayıs 2020 tarihli Peker'in avukatının imzasının bulunduğu dilekçede “... ve Cenk Çelik isimli kişiler bir yandan da Savcılıklar nezdinde kendilerine karşı müvekkil tarafından saldırılarda bulunulduğu, bu saldırıların devam edeceği yönünde dilekçeler vermektedirler” ifadeleri yer aldı.

Dilekçenin devamında “Bu yolla, müvekkil hakkında kurmak istedikleri kumpas başarıyla ulaşacak, müvekkil suçla ilişkilendirilecek ve hakkında FETÖ artığı belli çevrelerce operasyonlar başlatılabilecektir. Müvekkil, kendisinin kimseye zarar verme olanağı olmaması yanında, kumpasa mahal vermemek için bu kişilerin can güvenliklerini sağlama biçiminde bir çaba içinde de olmak durumunda kalmaktadır” denildi. 

İşte cumhuriyet.com.tr’nin ulaştığı o dilekçe:

sedat peker dilekçe