Sedat Peker'in iddialarının ardından Sabah'ta bomba Demirören göndermesi geldi.

Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç "Öyle ya, iki elleriyle bir gazeteyi sattıramayıp batıranlar mı daha iyi bilir bu işi yoksa biz mi?" diye yazdı.

Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç, isim vermeden Hürriyet'i hedef aldı. Ardıç, Demirören grubunun da haberleştirdiği "İstanbul'da seçim heyecanı başladı!" haber üzerinden çok sert tepki gösterdi.  

SATTIRAMAYIP BATIRANLAR

Manşetlerden görülen haberle ilgili "Ya bu herifler gazetecilikten anlamıyorlar, ya da ben anlamıyorum" ifadeleriyle yazısına başlayan Ardıç şunları yazdı: 

"Öyle ya, iki elleriyle bir gazeteyi sattıramayıp batıranlar mı daha iyi bilir bu işi yoksa biz mi?

Sabah sabah Internet sitelerinde geziniyorum...

Bir manşet: "İstanbul'da seçim heyecanı başladı!" İçim hop etti.

Tövbe ıstağfirullah... İkide bir temcit pilavı gibi koyup kaldırdıkları "erken seçim" olmakta da biz mi atladık?

Okudum: Meğerse "İstanbul'un bazı ilçelerinin bazı mahallelerinde" muhtar seçimi varmış. Ara seçim.

Köyde önemli sayılan muhtarın, büyük şehir mahallesinde hiçbir anlamı yoktur.

14 MAHALLE VURGUSU

Bizim muhtarı ben tanımıyorum, "ikametgah senedi" falan çıkarttıracak olmadığım sürece de tanımama gerek yok.

Ama Kılıçdaroğlu iktidara gelir de kendisine bir "özel kalem müdürü" tahsis ederse belki onunla tanışırız. Hem böylece aylak gezen mahalle delikanlılarından birine de iş bulunmuş olur.

Bu çocuk muhtarın değerli vaktini korur ve gözetir, bizim gibi lüzumsuz adamların çarçur dertleriyle uğraşıp kendini paralamasına engel olur.

***

İstanbul'un nerelerinde yaşanıyormuş bu büyük heyecan?

14 mahallede.

Bayrampaşa Vatan Mahallesi, Kağıthane Telsizler Mahallesi (hani Kılıçdaroğlu'nun "Kağıttepe" sandığı belde), Güngören Sanayi Mahallesi vb.

Eh, bunlar İstanbul sayılıyorlar.

Bizim bildiğimiz İstanbul'dan da örnekler yok değil: Asmalımescit, Kalyoncukulluk, Feriköy, Mecidiyeköy falan.

HEYECANI ARA Kİ BULASIN

Bundan ne gibi bir heyecan duyulabilir?

Hayko Cepkin'den Cem Yılmaz'a: Aramızda çözelim, magazine düşmeyelim Hayko Cepkin'den Cem Yılmaz'a: Aramızda çözelim, magazine düşmeyelim

Bu heyecan verici bir olaysa niçin bugüne kadar hiç heyecanlanmadık muhtar seçimlerinde?

Yani bizim buralarda "halkı sömüren zalim ağa ve gerici imamla ittifak kurup devrimci öğretmeni ezecek" gaddar muhtara hiç rastlanmadı da...

Bir mahalleden başka bir mahalleye gittiğimiz zaman da muhtarın evinde kalacak değiliz ki bize tavuk kessinler, yumurta kırsınlar, pestil ıslatsınlar, döşek sersinler...

Heyecanı ara ki bulasın.

Ya bizim içimiz geçmiş, artık Serenay bile heyecanlandırmıyor.

Ya da gazetecilikten anlamıyoruz."

PEKER NE DEMİŞTİ?

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker 2 Mayıs'ta başladığı videoların 9'uncusunda Demirören'e yüklendi.  Peker, Demirören Medya'nın, Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun 2018 yılındaki satışında Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğini iddia etti.

Peker, Demirören'lere satılan televizyon kanalları ve gazeteleri Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın yönettiğini söyledi.