Şefkat Çetin sosyal medya hesabından  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun  "ABD Başkanı Donald Trump'ın 20 mil sözü var, YPG'nin çıkarılması gerekiyor" "Türkiye'den bu bölgeye dönmek isteyen başta Kürtler olmak üzere çok sayıda Suriyeli var" diyen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:"Söylediğimiz ABD'nin bir oyalama taktiğinin geçerli olmayacağı. Maalesef Münbiç'te böyle bir oyalamaya gittiler, sözlerini tutmadılar." sözlerini paylaşarak "Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi;Emperyalist İşgalcilere Karşı. Manda ve Himaye Kabul Etmeyen İrademizle.. Milli Kurtuluş Savaşı Yaparak Kurduk. Milli Güvenliğimizi Tehdit Eden,BOP’çuların Kiraladığı.. Terör Örgütlerini Destekleyenleri Bilen. Üç Maymunu Oynayanlar,İşbirlikçidir." dedi.

Şefkat Çetin kimdir?

Çetin 8 Kasım 1954 senesinde Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde Şevki ve Nazik Çetin çiftinin evladı olarak dünyaya geldi. 

İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat'ta bitirmesinin ardından Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü mezunudur. 

1971 senesinden itibaren Türk milliyetçiliği düşüncesinin iktidarını planlayan kuruluşlarda yönetici görevine başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

1978 senesinde Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak görev aldı. 1980 Darbesi sonrası Milliyetçi Çalışma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde Merkez Karar Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunarak Başkanlık Divanı'nda çalışmalar yaptı. 

1997 ve 2002 seneleri arasında MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini devam ettirdi. İlk defa 1999 Türkiye Genel Seçimleri'nde MHP Ankara milletvekili olarak TBMM'ye girmeye hak kazandı. 

4 Kasım 2012 senesinde yapılan 10. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulunda Merkez yönetim kurulu üyesi görevine getirildi. 

21 Mart 2015 senesinde yapılan 11. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulunda tekrar Merkez yönetim kurulu üyesi seçildi. 

Ardından Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar MHP milletvekili olarak meclise girdi.