Servis plakalarına tahdit geldi!

İstanbul'da faaliyet gösteren binlerce servisçinin beklediği plakalara tahdit uygulamasına geçildi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım katıldığı esnaf buluşmasında ''Taksiciler, minibüsçüler, servis minibüsçülüğü yapanlar rahat olsun. Plaka tahdidi tamamdır hayırlı uğurlu olsun'' demişti.

Bu süreçte son 10 yılı oldukça sıkıntılı ve mücadele içerisinde geçen durum mutlu sona erişti.

35 Yıllık hayal gerçek oldu.UKOME, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Baraçlı başlknalığında 11 /06/2019'da toplandı.

Bu toplantıda alınan karar çerçevesinde 34 LAA 001- 34 LZZ 999 aralığındaki plakalar tahditli plaka statüsüne geçti.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım yaptığı konuşmada "İstanbul'un yükünü taşıyanlara bir omuzda biz verelim. Ve bütün servisçilerimizeAtaşehir'de bir toplantı yaptık orada Hamza başkan konuşma yaptı bir şey söylemiştik orada bir söz vermiştik dedik ki sizin taşımacılık kartlarınızı 10 yıldan 30 yıla çıkartacağız, çıktı mı? Çıktı.Ama yetmez alın size tahdit hayırlı uğurlu olsun.Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.D eğerli kardeşlerim yıllardır beklediğiniz bu kararı alan bu uğurda çalışan İBB başkanlığı'nın değerli yetkililerini UKOME mahiyetine vsizler adına teşekkür ediyorum sağ olsunlar genel sekreteri'nden genel sekreter yardımcılarına ve temsil edilen arkadaşlara teşekkür ediyorum.özetle 34 LAA 001'den 34 LZZ 999'a kadar olan plakalar için servis kartı düzenlendi.Bu servis kartı düzenlenen araçlar için bu sefer İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 2019 sayılı kararıyla bu plakalara tahdit gerçekleştirilmiştir.  Bundan sonra bu araçlardan başka servisçilik yapmak isteyen olursa kenarda bekleyecek, ne zaman ihtiyaç olursa ihtiyaca göre UKOME de görüşülecek ve gereği yapılacak. Hayırlı olsun."dedi.

YORUM EKLE