100 bin imza nereye verilecek?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı uyum yasaları çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

100 bin imza nereye verilecek?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, uyum yasaları kapsamında gerekli değişikliklerin hazırlanması için oluşturulan komisyonun üyeleriyle bir araya geldiği toplantı sona erdi.

Erdoğan'ın talimatıyla uyum yasaları kapsamında gerekli değişikliklerin hazırlanması için oluşturulan komisyon, AK Parti Genel Merkezi'nde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında saat 13.15'te toplandı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın da hazır bulunduğu toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında her hafta toplanan komisyonun bugüne kadar uyum yasaları kapsamında yürüttüğü çalışmalar Erdoğan'a aktarıldı.

Toplantı 4 saat 15 dakika sürdü. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Yazıcı, "Bu seçimde aday olacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından herhangi bir kişinin aynı gün, aynı anda yapılacak seçimlerden ikisine de aynı anda aday olması söz konusu değil. Yani hem milletvekilliğine, parlamento üyeliğine hem de cumhurbaşkanlığına aday olması söz konusu değil" diye konuştu.

"BAZI KAVRAMLAR DEVRE DIŞI KALACAK"

Yazıcı, "(Uyum yasaları) Yeni dönemde birçok kanunla bazı kavramlar devre dışı kalacak. Bakanlar Kurulu olmayacak. Bakanlar Kurulu atfı varsa o olmayacak. Başbakan olmayacağı için başbakan diye kanunlarda tanımlanan yerler varsa bunlar olmayacak. O alanlara ilişkin temizleme, sisteme uyumlu getirme Meclisten geçireceğimiz bir yetki kanunu çerçevesinde çıkartılacak kanun hükmünde kararnameyle olacak." dedi.

İYİ Parti'nin seçime katılıp katılmayacağı ile ilgili tartışmalara değinen Ünal, "Yasalarla belirlenmiş koşulları taşıyan tüm aday ve partilerin 24 Haziran'da sandıkta seçmenin karşısına çıkmasından yanayız" ifadesini kullanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Semiha kesik oğlu    şen.
Semiha kesik oğlu şen. - 3 yıl Önce

İyi partiyi destekliyorum başarılar dilerim.

Ali Bilir
Ali Bilir - 3 yıl Önce

Dolar 400'ü geçti,Mazot 4, benzin 5 lirayı geçti,enflasyon tırmandı,faizler tayyip beyi de dinlemedi.işsizlik hızla arttı,iktidar ABD ile Rusya arasında bocalamaya başladı.Yani beceriksiz iktidar ülkeyi sorunlarla başbaşa bıraktı.Ve sorunların üstesinden gelemediği için çareyi erken seçimde buldu.akp elbette bu seçimde aradığını bulamayacak,halk bu iktidara tekrar görev vermeyecektir.
lkeyi soru

kağan paye
kağan paye @Ali Bilir - 3 yıl Önce

ali kardeşim mazot 5.66 benzin 6.16 oldu selamlar.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 yıl Önce

Seçme ve seçilme hakkı anayasal bir hak olduğuna göre herkes seçime katılmalı ki evrensel demokrasiye o zaman erişebilelim.

Adnan yurtdaş
Adnan yurtdaş - 3 yıl Önce

İmza nereye verilecek adres yeter.