4 parti bu konuda kolayca uzlaştı!

Mecliste, yeniden aday olmayan ya da seçilemeyen milletvekillerinin özlük haklarından yararlanabilmeleri için harekete geçildi.

4 parti bu konuda kolayca uzlaştı!

Emekli olmadan milletvekilliğinden ayrılacak olanlara 4 yıla kadar primleri TBMM tarafından ödenecek, tedavi yardımları devam edecek, pasaportlar süresi bitene kadar kullanılabilecek.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman , emekli olmadan milletvekilliğinden ayrılacak olanlara 4 yıla kadar primlerinin TBMM tarafından ödeneceğini belirterek, bundan yararlanmak isteyenlerin Meclis’e başvurmasını istedi. 

Milletvekili emekli aylığı alanlara ise yeniden kamuda herhangi bir işe girmeleri durumunda emekli aylıklarını kestirmeleri uyarısında bulunuldu. Yurtiçi ve yurtdışı gezileri dolayısıyla avans borcu olan milletvekillerinden, avansları kapatmaları istendi.

BİR VEKİLİN SADECE İMPLANT HARCAMASI 36 BİN LİRA

Tedavi yardımlarının içeriğinde en çok dikkat çeken implant hakkıydı. Geçtiğimiz ay yapılan son zamla birlikte 8 olan implant hakkı 12'ye yükselirken, implant başına 500 lira olan bütçe 1000 liraya çıktı.Muayene bedeliyle birlikte bir kişi için Meclis'in bütçesinden 36 bin liraya kadar ödeme yapılıyor.

SEÇİMDEN SONRA TRAFİĞE DİKKAT

Milletvekillerinin trafik cezalarından muaf araçları için yapılan uygulamanın, emniyete bildirilmiş olan plakalar için 24 Haziran’dan itibaren sona ereceği hatırlatıldı. Yeniden milletvekili adayı olmayan ya da seçilemeyecek olan milletvekillerinin, Aralık 2017 ile 24 Haziran arasındaki tarih dikkate alınarak, aylık maaşın 2 katına kadar karşılanan haberleşme giderleri çerçevesinde, 21 bin 275 TL’nin üzerindeki faturaları ödemesi istendi.

BU HAKLARIN DEVAM ETMESİ İÇİN BAŞVURACAKLAR

Milletvekilliğinden ayrılan her vekil bu haklardan yararlanmaya devam etmek için Meclis'e başvuruda bulunması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
yaşar guneş
yaşar guneş - 9 ay Önce

sayın milet vekili arkdşlarm hekes kendine yontuyo meydanlarda hep milet menfatları konşuluyo iş kendilerine gelince nedn unutluyo vatandaşlar

Serap Yaman
Serap Yaman - 9 ay Önce

Haram olsun,yedikleri yetmedimi

Ramazan Zafer ÇELİKER
Ramazan Zafer ÇELİKER - 9 ay Önce

Zehir Zıkkım olsun ben helal etmiyorum

SIRADAKİ HABER