7 Belediye Meclis Üyesi daha MHP'den istifa etti

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde, Belediye Başkanı Dursun Ataş'ın ardından 7 Belediye Meclis Üyesi daha partisinden istifa etti.

7 Belediye Meclis Üyesi daha MHP'den istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kalesi olarak gösterilen Bilecik'in Söğüt ilçesinde yaşanan istifanın ardından, Alparslan Türkeş'in memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde de Belediye Başkanı Dursun Ataş "MHP içinde siyaset yapma imkanı kalmadı" ifadelerini kullanarak istifa etmişti.

Ataş'ın istifasının ardından, Pınarbaşı'nda MHP'li 7 Belediye Meclis Üyesi daha istifa ettiğini açıkladı.

İstifa dilekçelerini seçim kuruluna veren MHP’li üyeler şu açıklamayı yaptı:

“Belediye Başkanımızla beraber seçim sürecinde partimizi iktidar yapmak için elimizden geleni yaptık. Gecemizi- gündüzümüze katarak çalıştık. Gördük ki bizlerin mücadelesi hiçbir anlam ifade etmiyormuş. Genel merkezin iktidar olmak gibi bir niyetinin olmadığı da anlaşılmaktadır. Bu sebeplerden ötürü üzülerek söylemekteyiz ki MHP’den istifa ediyoruz. Belediye Başkanımızın yanında, ilçemizin hizmetindeyiz. Allah hayırlı, uğurlu etsin.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismaildavraz
ismaildavraz - 1 yıl Önce

Kimse merak etmesin İYİ geleceğiz

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Dünyanın hiç bir ülkesinde %10 seçim barajı yoktur var diyen varsa hangi ülke Seçim barajı olmalılımı olmamalımı bence hiç olmamalı oldsun deniliyorsada %3 en idalidr
Mustafa Desticiye katılıyoruz