Abdullah Gül o İddiaları Yalanladı

11. Cumhurbaşkanı Gül, İran devlet televizyonu Press TV'nin İngilizce internet sitesinde yayımlanan "Türkiye, Erdoğan yönetimi altında başarısız olmaya mahkumdur" başlıklı haberin tamamen asılsız ve yalan olduğunu yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Abdullah Gül o İddiaları Yalanladı

.Basın ofisinden yapılan ovalı açıklamasında Gül, haberde kendisine atfedilen ifadelerin tamamen düş mahsulü ve uydurma olduğunu, böyle bir mülasert  katilikle vermediği gibi, yalan haberde kayıtlı hususların hiçbir biçimde kendi düşünceleriyle bağdaşmadığını belirtti.

 Gül, İran devlet televizyonu Press TV'nin İngilizce internet sitesinde türli haber ajanslarına dayandırılarak yayımlanan "Türkiye, Erdoğan yönetimi altında başarısız olmaya mahkumdur" başlıklı haberin, bütünüyle yalan ve gerçek dışı olduğunu kaydetti.

 Söz konusu haberde, Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti Suriye ve Irak konusundaki dış politikaya ilişkin uyardığı iddia ediliyordu.

 Gül'ün, Erdoğan'ın izlediği politikayı eleştirerek, MİT ile IŞİD arasında karşılıklı işbirliği bulunduğunu söylediği öne sürülüyordu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER