Açtı Ağzını Yumdu Gözünü! Artık Yeter İstifa Edin

CHP'nin eski İzmir milletvekili Canan Arıtman, Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerektiğini söyledi.

banner318
Açtı Ağzını Yumdu Gözünü! Artık Yeter İstifa Edin

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarını değerlendiren eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, 13 yıldır aralıksız iktidarda olan bir partinin, iki seçmenden birisinin oyunu alarak tekrar iktidara gelmesinin büyük bir başarı olduğunu söyledi.

CUMHURİYET TARİHİNDE ÖRNEĞİ YOK

Söz konusu başarıyla Cumhuriyet tarihinde örneği olmayan bir olayın gerçekleşeceğini ve AK Parti'nin 17 yıl aralıksız iktidarda kalan bir parti olacağını vurgulayan Canan Arıtman, şöyle konuştu:

"MUHALEFETİN BAŞARISIZLIĞI ETKİLİ OLDU"

"AKP'nin, 7 Haziran'da 9 milyon oy kaybetmesine rağmen tek başına iktidar olacağı anketlere bakmadan net şekilde görülebildi. Ancak, muhalefet milletin nabzını ölçemediği için AKP'nin siyasi başarısında muhalefetin başarısızlığı da etkili oldu. İktidar partisi nasıl oldu da 3 ay sonra bu oyu fazlasıyla geri aldı? Burada en büyük etken, muhalefet partilerinin siyasi başarısızlığıdır. Yani, haziran seçim sonuçlarında halkın yüzde 40'ı 'AKP' dedi. Yüzde 60'ı da 'AKP artık iktidarda olmasın, iktidardan düşsün' dedi. Ama muhalefet partileri çok büyük bir siyasi beceriksizlik içerisinde oldular. Bir koalisyon kurmayı beceremediler. Tek koalisyon seçeneği gördüler, o da AKP ile bir koalisyon. CHP Genel Başkanı dahi AKP ile bir koalisyon yapma tarzında söylemlerde bulundu."

"KILIÇDAROĞLU İSTİFA ETMELİDİR"

Canan Arıtman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini öne sürerek, "Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ni seviyorsa, önemsiyorsa, bu partinin başarılı olmasını, tabanı ve halkı için umut olabilmesini istiyorsa istifa etmelidir, yeni isimlere imkan vermelidir" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 07:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.