Ahmet Hakan: Cemaatin yaptığı en büyük kötülük bu

"Cemaat'in Türkiye'ye yaptığı en büyük kötülük" başlıklı bir yazı yayınlayan Ahmet Hakan ilginç iddialarda bulundu.

Ahmet Hakan: Cemaatin yaptığı en büyük kötülük bu

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugün "Cemaat'in Türkiye'ye yaptığı en büyük kötülük" başlıklı bir yazı kaleme aldı.  

Yazısında Gülen cemaatinin Türkiye'ye çok büyük kötülükler yaptığını iddia eden Ahmet Hakan ancak bunlar arasında bir tanesinin "en büyük kötülük" olduğunu öne sürdü. 

 

Ahmet Hakan'a göre cemaat şu kötülükleri yapmıştı:

 

"Devletin derinliklerine öyle pervasızca sızdı ki... Kendisine bağlı savcı, polis ve yargıçları öyle sakınmasızca kullandı ki... Kaset maset işlerine bulaştığına dair algıyı öyle korkusuzca pompaladı ki...Her taşın altından çıkabildiği izlenimini öyle net biçimde verdi ki... Tuhaf bir sonuç çıktı ortaya."

 

Ahmet Hakan bu sonuçları şöyle sıraladı: "Hırsızlık yaparken enseleneninden... Trafikte hız yaparken yakalananına... Yolsuzluk yaparken suçüstü yapılanından... Görevini ifa ederken beceriksizlik sergileyenine... Parti içi sorunlardan bunalmış parti liderinden... İstediği makama gelememiş bürokrata... Aykırı çıkışlar yapan herhangi bir yetkiliden... Ayağına taş değen herhangi bir şahsiyete...Memlekette azıcık uyanık geçinen kim varsa... Hepsi ama hepsi... Bütün suçu “Paralel”e bağlayarak... Sorumluluktan, suçtan, günahtan, beceriksizlikten falan... Arınıp kurtulmaya başladılar."

 

Ahmet Hakan yazısını, "Cemaat”in Türkiye’ye yaptığı çok kötülük var ama bence en büyük kötülük budur." diyerek noktaladı.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 15:54
YORUM EKLE