AK Parti: İYİ Parti seçime giremezse bize fatura kesmesin

Partisinin genel merkezinde basın açıklaması yapan Ünal'dan İYİ Partinin seçimlere giremeyeceği iması geldi.

banner311
AK Parti: İYİ Parti seçime giremezse bize fatura kesmesin

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İYİ Parti'nin seçime girip giremeyeceği konusunda partisinin geçmiş yıllarda birçok kez siyaset alanında engellenmeye çalışıldığını hatırlattı ve "Kendi eksikliklerini bize fatura etmeye kalkışmasınlar" dedi. 

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, erken seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyaseten seçim havası oluştuğunda buna bigane kalmamız düşünülemez. 65 gün sonra seçime gidiyoruz. AK Parti olarak her seçim arefesinde tekrar seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı başlatırız. AK Parti olarak her şekilde seçime hazırız. Bu seçimin diğer seçimlerden bir farkı var. Çünkü bu seçim cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçimlerinin bir arada gelişeceği, artık seçim beyannamelerinin bizzat cumhurbaşkanı adayı tarafından ilan edilecek bir süreç oluşturuyor.

Şu anda Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çalışmaları için uyum üst komisyonu çalışmaları başladı. Nihai çalışmalarımızı 19 Nisan’da Sayın Cumhurbaşkanımıza sunacağız demiştik. Sayın Cevdet Yılmaz’ın sunumuyla bu toplantı başladı.

İYİ PARTİ SORUSUNA YANIT

Biz geçmişte seçimlerden alıkonulmak istenen, genel başkanı yasaklanmış, partisi kapatılmak istenmiş, demokrasi dışı müdahalelerle önü kesilmek istenmiş bir gelenekten geliyoruz. Biz her zaman demokrasinin tesisinden yana olduk. Bu çerçevede seçime girmek için yasalarla belirlenmiş koşulları taşıyan tüm aday ve partilerin 24 Haziran’da sandıkta seçmenin karşısına çıkmasından yanayız. Dolayısıyla bu süreçte birileri kendi hazırlıksızlıklarını bize fatura etmeye kalkışmasın.

SON ANKETİ AÇIKLADI

Genel başkanımızın sayın Bahçeli ile yaptıkları görüşmede birkaç tarih üzerinde konuşuldu. Koşullar değerlendirildiği zaman en uygun tarihin 24 Haziran olacağına karar verildi” diye yanıt verdi. En son yapılan ankette cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 55.6 gözüküyor. Kampanya süreci 15 Mayıs gibi başlar sanırım.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 18:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 3 yıl Önce

İYİ PARTİ SECİME GİREÇEK,GİREÇEK,GİREÇEK,BİZ 80 ÖNCESİ ÜLKÜÇÜLERİ ZORLAMAYIN.BİZ ÜLKÜÇÜLER NE CEZA EVİNDEN NE ZİNDANLARDAN KORKMAYIZ....AKP 18 YILDIR BU ÜLKENİN BAŞINA BELA OLDU.ZAMANI GELDİ SAYIN MERAL AKŞENERİ ATATÜRKÜN TÜRK CUMHURİYETİ,CUMHURBAŞKANLIĞINA GETİREÇEKTİR.ALLAHTAN BAŞKA HİÇ BİR GÜÇ ENGELMİYEÇEKTİR....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Mehmet Cesur.
Mehmet Cesur. - 3 yıl Önce

Sayın Ünal anketlerin hiç birinde 45,i bulamıyorsunuz.

Ömercoşkundeniz
Ömercoşkundeniz - 3 yıl Önce

Ak parti engel çıkarmak için uğraştıkça Ak parti çok büyük oy kaybına uğrayacak

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Hep r hep r ..nereye kadar..sonunuz gözüktü hesap kitap peşine dustunuz

solmaztürk
solmaztürk - 3 yıl Önce

kime kessinler? esede mi?

Ömer coşkundeniz
Ömer coşkundeniz - 3 yıl Önce

Pazartesi ne kalsaydı iyi partiyi seçime sokmayacaklardı