AK Parti’nin seçim beyannamesi açıklanıyor

AK Parti milletvekili aday tanıtım toplantısında partinin seçim beyannamesi açıklanıyor. Başbakan Binali Yıldırım, "Vakit Türkiye vakti’ diyerek ülkemizin dört bir tarafına dağılacağız. Her vatandaşımıza cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacağız. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir" dedi.

AK Parti’nin seçim beyannamesi açıklanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti milletvekili aday tanıtım toplantısının yapıldığı Ankara Spor Salonu’na geldi. Burada bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, "Bugün, Türkiye’nin aydınlık yarınları için önemli bir adımı atmanın heyecanını yaşıyoruz. 24 Haziran seçimlerine günler kaldı. AK Parti ailesi olarak yeni bir zafer kazanmak için gün sayıyoruz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte aziz milletimizle bugün seçim beyannamesini paylaşacağız. ’Vakit Türkiye vakti’ diyerek ülkemizin dört bir tarafına dağılacağız. Her vatandaşımıza cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacağız. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir" ifadelerini kullandı.

Toplantıda selamlama konuşması yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise, "Bugün bizim için yeni bir başlangıç. Biz 2002 yılında yola çıkarken Cumhurbaşkanımız bir şey söylemişti, ’Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Geçtiğimiz 16 yıl Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. 16 yılda bir diriliş gerçekleştirdik. Şimdi bir şahlanışın ve yükselişin eşiğindeyiz" dedi.

Salonda AK Parti’nin 24 Haziran seçimleri için hazırladığı seçim müzikleri çalındı. BBP’den muvafakat alarak AK Parti listesinde aday gösterilen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve partililer de aday tanıtım toplantısında yerini aldı. “Güçlü Türkiye, Güçlü Hükümet, Güçlü Meclis” vurgusunun yapıldığı beyannamede ekonomi ve sosyal alanlarda atılacak somut adımlar, Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri de yer alırken, 360 sayfadan oluşan beyanname şu an Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanıyor. Ayrıca devam eden ve planlanan projeler olmak üzere 146 büyük proje de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

Salonda “İrade, Erdem, Cesaretle Vakit Türkiye Vakti”, “Birlik, Bereket, Bolluk için Vakit Türkiye Vakti”, “Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye, Yaparsa Yine AK Parti Yapar”, “Siyaset Gençleşiyor, Türkiye Güçleniyor” pankartları dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER