AKP Akşener'in “Silahlı eğitim kampları” açıklamasına cevap vermeye çalıştı!

banner155

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CNN Türk'te 'Ne Oluyor?' programında gündemdeki soruları yanıtladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bugün gündeme gelen, "Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları olduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor" iddiasına yanıt veren Ünal, "Devlet yerli yerindedir" dedi.

AKP Akşener'in “Silahlı eğitim kampları” açıklamasına cevap vermeye  çalıştı!
banner170

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Saygı Öztürk'e verdiği röportajı da değerlendiren Ünal, Akşener'in "Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları olduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var" sözlerine de yanıt verdi.

"İÇ SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI"

Akşener'e ağır sözlerle yüklenen Ünal, "Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Bu nasıl bir dil. Falanca yerde şöyle bir şey yapılıyormuş, filanca yerde Alevilere şöyle yapılacakmış. 12 Eylül öncesinde de falanca yerde
komando eğitimi veriliyormuş.

Efendim böyle bir şey olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerli yerindedir. 24 saat görev yapmaktadır. Böyle bir şey olmaz. Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır" ifadelerini kullandı.

"AKŞENER'İN İDDİASINI ARAŞTIRMAYACAĞIZ"

Payzin'in "Bu bir ihbar olarak kabul edilip araştırma yapılacak mı?" şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Mahir Ünal, "Böyle bir şeyi şu anda burada konuşmayı bile gerekli görmüyorum. Maalesef bu yapı abes bir iddiayı ortaya atarak kendini konuşturmayı hedef alıyordu ve görüyorsunuz konu oldu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 00:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAVUZ ÇAKAR
YAVUZ ÇAKAR - 1 yıl Önce

Siz neyi araştırdınız ki hırsız bakanlar ve zarraf olayını araştırma için komisyon kurulması için önerge verildi akp li vekiller olarak red ettiniz demekki alayınız hırsız alayınız hain fetocusunuz

Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Kirli işlerin sorumluğunda kaçıp, kurtulmak için AKP hükümenin Türkiye Cumhuriyeti devletini kalkan yapması çabasına alıştık artık!...

Erkan Kerimoğlu
Erkan Kerimoğlu - 1 yıl Önce

Devlet yerli yerindedir diyen arkadaşa 15 Temmuzdan önce Devlet nerdeydi diye bi soru gelse stüdyoyu terk ederdi,Ama nerde o soruyu soracak yürekli adam..Kendi medya kanallarinda çalıp oynuyorlar..

SIRADAKİ HABER

banner151