AKP'de İstanbul İl Başkanlığı için sürpriz bir isim konuşuluyor

AKP'nin İstanbul için belirlediği yeni başkan adayını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

AKP'de İstanbul İl Başkanlığı için sürpriz bir isim konuşuluyor

İlçe kongrelerinden önce il başkanının belirleneceği kaydeldi.  Parti içinde yapılan nabız yoklamalarında İdris Güllüce ve Ahmet Çin'inle birlikte AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın 'yeni ve genç' bir ismi istemesi nedeniyle sürpriz bir şekilde İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan'ın adı da kulislerde tartışıldığı kaydedildi. Kulislerde adı geçen bir başka isimin ise Sarıyer İlçe Başkanı Sadık Bayraktar olduğu belirtildi. Erdoğan'ın, Sadık Bayraktar''ın ismine, Selçuk Bayraktar’ın amcası olduğu, akraba ilişkilerinin farklı algılanması olasılığı nedeniyle tereddüt yaşandığı bildirildi. 

Hürriyet'ten Nurcan Babacan'ın haberine göre, AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamalarında adı geçen İdris Güllüce ve Ahmet Çin gibi seçeneklere yeni bir isim eklendi. İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan’ın ismi AK Parti kulislerinde tartışılıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta İstanbul İl Başkanlığı için yaptığı bir dizi toplantıda, herkesten, tek isim belirtmelerini istedi. Bazı partililerin, il başkanlığı için milletvekili tercih edip edemeyecekleri sorusuna Erdoğan’ın “Buna gerek yok, bir eksilmeyelim. Bir il başkanı bulamayacak mıyız?” dediği öğrenildi. Mehmet Müezzinoğlu, Erkan Kandemir ve Aziz Babuşçu’nun adını yazmayı düşünenlerin bu nedenle vazgeçtikleri bildirildi.

Yeni isim lazım

Erdoğan’ın tercih edilen isimlere rağmen, yeni ve genç arayışının sürdüğü, “Sürekli aynı adamlara geliyoruz. Yeni isim üzerinde çalışmalıyız” dediği aktarıldı. AKP kulislerinde, İstanbul İl Başkanlığı için seçenekler değerlendirilirken, Sarıyer İlçe Başkanı Sadık Bayraktar ile İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan’ın ismi de kulislerde dile getirildi. 

Sadık Bayraktar’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın amcası olduğu, akraba ilişkilerinin farklı algılanması olasılığı nedeniyle tereddüt yaşandığı belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmeye aldığı diğer sürpriz ismin ise halen il başkan yardımcılığı görevini yürüten Celal Erdoğan oldu. Celal Erdoğan’ın Rizeli olduğu, soyismi benzerliğine rağmen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la akrabalılık bağının bulunmadığı kaydedildi.

Erdoğan’ın istanbul milletvekilleriyle partinin il yönetimini masaya yatırdığı toplantının ardından gidilen işkembecide de hoş sohbetler yapıldığı öğrenildi. Kendisine önerilen farklı lokantalar yerine işkembeciyi tercih eden Erdoğan’ın “Ismarlarsanız geliriz?” esprilerinin ardından, cüzdanını çıkararak hesabı ödediği aktarıldı. Erdoğan’ın uyguladığı beslenme programında olmamasına karşın, “çok özlemişim” diyerek işkembe çorbası içtiği ve kokoreç yediği belirtildi. Erdoğan’ın gençlik yıllarında Beyoğlu’nda kısa bir süre işkembecide çalıştığı ve nasıl hazırlandığını gayet iyi bildiğini aktardığı anlatıldı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER