AKP'den itiraf "Oyumuz düşük çıkıyor"

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP MYK'sinde Erdoğan ile AKP'li Genel Başkan Yardımcısı arasında geçen diyaloğu köşesine taşıdı...

AKP'den itiraf "Oyumuz düşük çıkıyor"

Hükümete yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP MYK'sında, Erdoğan'a yerel seçimlerde oylarının düştüğünü, bu sonuçların Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de etkileyeceğinin söylendiğini öne sürdü.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP MYK'sinde Erdoğan ile AKP'li Genel Başkan Yardımcısı arasında geçen diyaloğu köşesine taşıdı... Selvi o Genel Başkan Yardımcısının ismini vermedi ancak, Erdoğan'a yerel seçimlerde AKP'nin oylarının düştüğünü, bu sonuçların Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de etkileyeceğini söylediğini öne sürdü. Erdoğan'ın ise "erken seçim yok" yanıtını verdiğini yazdı.

İşte Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'nin o yazısından ilgili bölüm;

"Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tartışmalarından duyduğu rahatsızlığı, ”Nereden çıkıyor bu erken seçim tartışmaları” diye ortaya döküyor.

Bir genel başkan yardımcısı, ”Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir” diyor.

Bunun üzerine Erdoğan, ”Aynı kanaatte değilim. Erken seçim yok. Yerel seçimlerde çok çalışacağız. Oyumuzu yükselteceğiz” diye karşılık veriyor.

Bu diyalog 5 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında yaşanıyor. Ama devamı var. Erdoğan erken seçim hesaplarında şimdiye kadar hiç dikkate alınmayan ama çok önemli olan bir noktayı gündeme getiriyor.

Erken seçim konusunun konuşulduğu MYK toplantısında, ”Benim görev sürem ne zaman doluyor?” diye soruyor. MYK üyeleri beklenmedik bu soru karşısında, ”2019’da” karşılığını veriyor. Erdoğan, ”Ee o zaman” anlamında başını sallıyor. “Niye öne alalım o zaman?” diye soruyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELAMİ GÖREN
SELAMİ GÖREN - 10 ay Önce

yani nasıl olsa 2019,da beni gönderecek bu millet onun için neden erken seçim yapayım,da erken gideyim demek istemiş :)

S.cetin
S.cetin - 10 ay Önce

Kimse vaz gecilmez degil kimler geldi kimler gecti hepsi dunde kaldi

M.erbay
M.erbay - 10 ay Önce

Aglasanizda sizlasanizda ben bir vayandas olarak vatandaslarinan iciceyim bitiyorsunuz dini alet etmek turbani konu yapmak maduriyet roli yapmak bitti dost komsuda 16 yilda birakmadiniz simdi hangi gerekce ile vatandasa donup oy istiyeceksiniz faiz enfilasyon issizlik dolar euro basina almis gidiyor bu sartlar altinda tek yol abbas YOLCU.

Şenol alkuş
Şenol alkuş - 10 ay Önce

Mutlaka ama mutlaka Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü yok edemeden ineceksin o koltuktan

MEHMET SARIKAYA
MEHMET SARIKAYA - 10 ay Önce

Eğer, erken seçime gidilirse, Reis normal süresi dolmadan Reisliği kaybedecek, bunu biliyor. Biraz daha o koltukta oturmayı kendi hesabına kâr sayıyor. İşte bu yüzden erken seçim istemiyor, Biliyor ki, bir daha C.B. olamayacak! Saâdet anahtar parti durumunda, o da bunun farkında, o yüzden ittifak arayışları içine ve telâşına düşmüştür.

Doğan Önal
Doğan Önal - 10 ay Önce

Oh olsun.

emine bas
emine bas - 10 ay Önce

Emekliler icin birsey yapilmiyor hep vekillere kiyak cekiliyor bizden ilac ve muayene parasi alinmasin suriye halki memleketine donsun onlara yapilan yardi kimse hakkini helal wtmiyor

Musa vardi
Musa vardi - 10 ay Önce

Akp ne yaparsa yapsin oyunun sununa geldi.
Ekonomi ve hayat pahaliliği işsizlik, adam kayirma , emeklilerin gecinememesi ve mutfak yaniyor.ev hanimlari bayrak kaldiriyor.meral akşener beklentileri vardir. Akp- mhp itifaki tabanda rağbet görmedi. Akp yeni bir kındar ve kin ile halka cephe acti. Halk ve seçmen akp'den sovudu. Sabır tahamülü kalmadi.akp hızla oy kayıbı yapiyor.yapacaktir. 17 senenin sonu geldi.


SIRADAKİ HABER