AKP'den MHP'ye oy vermeyin çağrısı

banner155

AKP adaylarının Cumhur İttifakının gereklerini yerine getirmediklerini, gittikleri her yerde MHP’ye oy vermeyin çağrısı yaptıkları iddia edildi.

AKP'den MHP'ye oy vermeyin çağrısı
banner170

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep ikinci sıra milletvekili adayı avukat Sermet Atay, AKP adaylarının Cumhur İttifakının gereklerini yerine getirmediklerini, gittikleri her yerde MHP’ye oy vermeyin çağrısı yaptıklarını söyledi.

Sermet Atay Telgraf Gazetesini ziyaret ederek 24 Haziran seçim sürecine dair değerlendirmelerde bulundu.

AKP’LİLER İTTİFAKA ZARAR VERİYOR

AKP il başkanı, büyükşehir belediye başkanı ve milletvekili Erdoğan’ın seçim sahasında MHP aleyhine çalıştığını söyleyen Atay, bu durumun etik olmadığını Cumhur İttifakına ihanet olduğunu dile getirdi. Bir ittifak sonrası seçime katıldıklarını söyleyen Atay, AKP kurmaylarının ne yapmaya çalıştıklarına anlam veremediğini ifade etti. AKP’lilerin bu ittifaka zarar verecek söylemlerden uzak durması gerektiğini dikkat çeken Atay, kendilerinin seçim sahasında bir kendilerine bir de Recep Tayyip Erdoğan’a oy istediklerini belirtti.

MHP İÇİN KRİTER 7 HAZİRAN SEÇİMLERİ

7 Haziran’da hükümet kurma çalışmalarına katılmadıkları için halkın kendilerine tepki gösterdiğini ifade eden Atay, MHP’nin asıl oyunun o seçimlerin baz alınarak hesaplanması gerektiğini söyledi. Kemik oyumuz 7 Haziran’da aldığımız 170 bin oy diyen Atay, kendilerinden giden emanet oyları yeniden alacaklarını söyledi. Muhalefetin işinin seçimi uzatmaya götürmek olduğunu belirten Atay, Tayyip Erdoğan’ın seçimin ikinci tura kalması durumunda ezici çoğunlukla Cuhmurbaşkanı seçileceğini ifade etti.

HÜSEYİN FİLİZ’İN ÜLKÜCÜLERE FAYDASI OLMADI

Telgraf’tan Cihat Öztürk’ün haberine göre İYİ Parti’nin kaynağının kafalarda soru işareti oluşturduğunu söyleyen Atay, anket şirketleri manipülasyon yaptığını, İYİ Parti’nin bilerek şişirildiğini, İYİ Parti’nin proje partisi olduğunu, MHP’de yer bulamayanlar kendilerine bu partiye yönelim gösterdiğini ama İYİ Parti’nin MHP’yi böldüğünün bir gerçek olduğunu dile getirdi. Anket şirketlerinin kasıtlı olarak manipülasyon yaptığına dikkat çeken Atay, 2011’den beri MHP’nin sürekli olarak baraj altında gösterildiğini bu durumun anket şirketleri tarafından bilinçli yapıldığını ifade etti. İYİ Parti adayı Hüseyin Filiz’in Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü döneminde bir ülkücüye bile faydası olmadığını söyleyen Atay, Ülkücü hareketin aksine bu dönemde Üniversite’de zulme uğradığını vurguladı.

GAZİANTEP’TE EN İYİ LİSTE MHP’NİN

Gaziantep’te en iyi listenin MHP’ye ait olduğunu düşünen Atay, tabandan ve diğer partilerden kendilerine büyük bir teveccüh olduğunu, Antep halkının seçilemeyecek sıradaki kimseye oy vermeyeceğini dile getirdi. 8 yıl Doğru Yol Partisi il başkanlığı yaptığını söyleyen Atay, insanların kendisini bire bir tanıdığını, MHP listesine insanların büyük destek vereceğini ifade etti. Gaziantep’te hedeflerinin 4 milletvekili olduğunu söyleyen Atay, 2 vekili normal şartlarda garanti aldıklarını, aday listelerinin Gaziantep’te partiler üstü olduğunu söyledi.

GAZİANTEP’İN EN BÜYÜK SORUNU SURİYELİLER

Gaziantep’in en büyük sorunun Suriyeliler olduğunu vurgulayan Atay, Gaziantep Suriyeli yükünü kaldıramıyor, kalifiye nitelikli çalışanlara sözleri olmadığını ama üretmeyen, sıkıntı veren Suriyelilerin ülkelerine dönmesi gerektiğini söyledi. Şehrin altyapısının ve trafiğinin Gaziantep’i artık kaldıracak düzeyde olmadığını belirten Atay, bizden geçinen Suriyeliler memleketlerine dönmeli, bu nüfus yükünü kaldıramıyoruz, Buraya her gelen 4-5 çocuk doğuruyor, bunu da bu ülkede doğan çocukların bu ülkenin vatandaşı olabileceğini bildikleri için yaptıklarını söyledi. 

SÖYLEMEZ PASAJINA YAPILAN BASKIN KOMPLO

Söylemez Pasajına yapılan baskının bir komplo olduğuna dikkat çeken Atay, esnafın zaten çok az parayla geçindiğini, bu baskına anlam veremediklerini, Ramazan öncesi esnafın mağdur edildiğini, bu durumun Cumhur İttifakına karşı bir komplo olduğunu belirtti. Aramayı engelleyebilsem engellerdim diyen Atay, seçim öncesi böyle birşeyin yapılmasına anlam veremediğini, zaten sıkıntıda olan esnafın daha çok sıkıntıya girdiğini söyledi. Af konusunun önemli olduğu dile getiren Atay, Türkiye’nin yüzde 1’i gıyabi olarak aranıyor, cezaevileri doldu taştı, mafyanın eroincinin çıkmasının beklemiyoruz ama kaçak sigara gibi küçük işlerden tutuklu bulunanlar için bu affın olmazsa olmaz olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökbora32
Gökbora32 - 9 ay Önce

Ahaha..
Hainler ittifakından ses çıkmaya başladı.
Akrep ile
Kirpi ile
Pitbull ile çuvala girilmez.
Birde gn.başkanı gibi çok konuşmuş.

Misafir
Misafir - 9 ay Önce

Akp, Milli gençlik geleneğinden gelip kafayı sıyırmış bir parti oldu. Saadet partisine bile ihanet içindeler diyor. MHP'ye zamanında demediğini bırakmadı reisleri. Bunların evlilikleri Alamanya'da yapılan menfaat evliliklerine benziyor. Hani Alamanya'da vatandaşlık almak için yapılan evlilikler gibi. Yiyin birbirinizi ki, ülke kurtulsun artık sizden...

Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

bu arkadaş ne içti bilmiyorum ......MHP mi kaldı ...sen kim mhp li olmak ülkücü olmak kim ......bizler ocakda yetişdik biz bile bu devlet bahçeli ile olmaz diyoruz sen kimsin ki yorum yapıyon ülkücüler hakkında.....2 sıra aldı ya garamti zannediyor..Tövbeler olsun aha bu yazıda burada kalsın .....%5 zor alırısınız ........ülkücü lere o kadar hakareti kabullnecek mezhebi geniş kitle ...yada körü kçrüne halal mhp diyenler ancak %5 bile ki bulard cahil okummaış gariban kesim dunyadan haberi olmayan kesim...... seçimden sonra tabelayıda kaldırısırısınız miadınız doldu ...devlet bey kend bitti mhp de bitirdi......

Akif Arslan.
Akif Arslan. - 9 ay Önce

Akpden mhpye kayacak çok büyük bir kitle var siz canınızı sıkmayin

SIRADAKİ HABER

banner151