AKP Genel Başkan Yardımcısı Sorgun'dan Akşener'e hakaret

banner155

AKP Genel Başkan Yardımcısı Sorgun, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e hakaret etti. Sorgun, 'Konya'da silahlı eğitim verilen kamplar var' iddiasının araştırılmasını isteyen Akşener'e, "Bunlar kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır" şeklinde cevap verdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Sorgun'dan Akşener'e hakaret
banner170

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, verdiği bir röportajda 'Konya'da silahlı eğitim verilen kamplar' olduğu iddialarını gündeme getirmiş ve bunun hükümet tarafından araştırılmasını istemişti. 

Akşener'in araştırma talebine AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'dan da ağır ifadeler içeren bir cevap geldi.

Sorgun, 'Konya'da silahlı eğitim verilen kamplar var' iddiasının araştırılmasını isteyen Akşener'e, "Akşener kaos ve kargaşa mı çıkarmak istemektedir? Bunlar siyasi olarak milletimize söyleyecek sözü olmayanların, kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır" şeklinde cevap verdi.

Ahmet Sorgun yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkede bakanlık yapmış, milletvekilliği yapmış bir şahsın bu derece sorumsuzca açıklama yapmasının kabul edilebilir bir durum değil. İddia sahibi iddiasını ispat etmediği sürece müfteridir, iftiracıdır.

"KAOS VE KARGAŞA MI ÇIKARILMAK İSTENMEKTEDİR?"

Huzur şehri Konya üzerinden böyle bir iddianın gündeme getirilmesi ile amaçlanan nedir? Ülkemizin ve milletimizin hassasiyetlerine dokunarak, kaos ve kargaşa mı çıkarılmak istenmektedir? Milletin teveccühüyle 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’yi seçimlerde alt edemeyenler, ülkemizin huzurunu bozmak pahasına böyle dengesiz açıklamalar yapıp, gerçek dışı iddiaları ortaya atıyorlar.

"BUNLAR KİFAYETSİZ MUHTERİSLERİN HEZEYANLARIDIR"

Bunlar siyasi olarak milletimize söyleyecek sözü olmayanların, kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır. Halkımız olup biteni görmektedir. Milletimize hizmet adına ortaya bir şey koyamayan Meral Akşener, ülkemizin huzur ve sükûnetini politika malzemesi yaparak gündeme gelme çabasındadır. Akşener bu tür mesnetsiz iddialarından vazgeçip derhâl Konya’dan, Tokat’tan ve tüm Türkiye’den özür dilemelidir.” 

Kifayetsiz Muhteris Ne demek?

Kifayet yetersizliktir.Muhteris ise açgözlü, hırslı manasındadır.Kifayetsiz Muhteris aslında kişinin alanında uzman olmayıp, hiçbir şey bilmeyip buna karşılık sürekli gözünün yukarlarda olmasıdır.

Yeteneği olmadığı halde yükseklere tırmanmak için çırpınıp duran kişi.

 AKP'li Sorgun, 2017 yılını değerlendirdi ve yeni yıl için de terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

'Asgari ücretlinin buzdolabı alabilmesi için 1 yıl çalışması gerekiyordu'

Yeni asgari ücrete ilişkin de açıklamalarda bulunan Sorgun, ''Asgari ücrete 14.2 zam yapıldı. Sırtında yumurta küfesi olmayan asgari ücreti 2 bin de eder, 3 bin de eder. Kendileri iktidar ortağı olduğu 2000'li yıllarda, asgari ücret, sadece 97 dolar ediyordu. Şimdiki artışla 421 dolar ediyor. 1990'lı yıllarda ise bir asgari ücretlinin buzdolabı alabilmek için belki 1 yıl çalışması gerekiyordu; ama şimdi en iyisinden bir buzdolabını satın alabiliyor'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Ülkeyi içine sürüklediği eknımik, iç ve dış siyaset istikrarsızlı AKP hükümet mensuplarının Kifayet ve Muhteris olduklarını şüphe götürmeksizin ispatlamaktır. Kimseye ahlak, hak ve hukuk dersi vermek duruımunda değillerdir!...

timuçin
timuçin - 1 yıl Önce

meclise direktifle parmak kaldırıp indirmek için gelen bir cahil yobazın sözleri bunlar

SIRADAKİ HABER

banner151