AKP'li Ünal “İç disiplinini bile sağlayamayanlar ülke yönetemez”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Kongre sonrası parti yönetiminin yarısı yenilenecek" dedi.

AKP'li Ünal “İç disiplinini bile sağlayamayanlar ülke yönetemez”

Başkanvekilliğinin kaldırılmayacağını ifade eden Ünal, CHP'deki kurultay krizi ve İYİ Parti'deki istifalar hakkında da yorum yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, kongre sonrası parti yönetiminin yarısının yenileneceğini söyledi.Ünal, "Yeni sistemle birlikte tüzük değişikliği gerçekleşecek. Başkanvekilliği kaldırılmayacak." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, TRT Haber'de Aysun Torun'a gündem hakkında değerlendirmelerde bulunuyor.

"KONGREDE YARI YARIYA BİR DEĞİŞİM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Ünal, "Yeni bir sistem devrede, yeni sistemi eski alışkanlıklarımıza sürdürürsek bu yeni sisteme haksızlık olur. Şimdi biz her kongrede genel, yerel seçimde yarı yarıya bir değişim gerçekleştireceğiz. Yeni sistemle birlikte parti yönetimi de tüzüğümüz de değişiklik yapılacak. Başkanvekilliği kaldırılmayacak.

"CHP KENDİSİNİ YENİLEMEDEN KRİZLERDEN KURTULAMAZ"

AK Parti Sözcüsü Ünal, CHP'de kurultay tartışmaları için CHP kendisini yenilemeden krizlerden kurtulamaz. Delegenin yüzde 48'i kurultay istiyorsa yapılmalıdır. "ifadelerini kullandı.

"İÇ DİSİPLİNİNİ BİLE SAĞLAYAMAYANLAR ÜLKE YÖNETEMEZ"

Ünal, İYİ Parti'deki istifalar hakkında ise, "Bir siyasi parti ilk girdiği seçimde seçimi kazanamıyorsa, kendi iç krizlerini yönetemiyorsa, iç disiplinin bile sağlayamayanlar ülke yönetemez." yorumunda bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 3 yıl Önce

Bunlar sahibinin sesi olup hırlamayı bıraksınlar da ülkede adil seçimin nasıl olması gerektiğini göstersinler !!! Binbir sahtekarlık yapıp seçimi aldıktan sonra, muhalefeti mağdur edenler, zafer kazanmış havasında oraya buraya havlamasınlar !!! Adaleti ayaklar altına alıp, zorbalıkla alınan bu sonuç üzerinde zafer kazanmış edalarıyla debelenmek, insanlıkla izah edilecek bişey değildir !!! Her zaman yaptıkları taktiği burda da uyguluyorlar: Tüm devleti esir alıp istedikleri sonuca zorbalıkla ulaştıktan sonra, sanki bileklerinin hakkıyla o sonucu elde etmişler de başkalarına akıl veriyorlar-dil uzatıyorlar !!! Bunların bu sahtakarlık ve zorbalıklarının hesabı birgün sorulur!!!

TUNÇ TEKİN
TUNÇ TEKİN - 3 yıl Önce

Senin iç disiplin dediğin lidere tapma ve yalakalık.Ona buna çamur atacağına kendi evine baksana.Parti üçe bölünmüş.Tayyip-Bilal-Berat.Damat Berat kameraların gözü önünde Soylu'ya omuz atıyor.Nerede görülmüş böyle terbiyesizlik ve şımarıklık?

Hacı Ünal
Hacı Ünal - 3 yıl Önce

İyi parti ve CHP'den söz eden kişi önce Bir abdest alsın çünkü bu partilerde demokrasi var AKP'de ise ve MHP de kişi dünyası var (16 ) yılın sonunda ülke nin ve İslam ülkelerinin halı ortada da dünyada her ülke üç şeyle kalkınır bir insana yatırım çalmayan caldirmayan vatanı milletini seven adaletili bir toplum yetiştirmek iki tarım yani bir Hollanda gibi üç sanayileşme elimizdeki az sayıdaki sanayi kuruluşlarıni dış güçlere peşkeş çekecegize sanayimizi güçlendirin bir aman veya bizden sonra savaştan çıkmış Kore Japonya bunları örnek alın sfir sorun derken git gel Afrika nin geri kalmış Afrika ülkeleri dilberim cumhuriyeti bırak bagas kendine benzer bir tekadam rejimi iyice okusunlar

SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 3 yıl Önce

Hadi şimdi reisinizle bir gaza gidiyorsunuz ama yarın o gidince ne olacak? :)

nihat  evran
nihat evran - 3 yıl Önce

vAllah bulunmaz bursa kumaşı memleketin içine ettiniz hala daha utanman sıkılman konuşuyorsunuz vah akılsızlar

Alkış
Alkış - 3 yıl Önce

Siz yönetebiliyorsunuz sanki ekonomi çökmüş abdye yalvarmak için heyet gönderdiler komedyenlikte sınır tanımıyorsunuz


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344