AKP-MHP ittifakında bir ilk

banner155

Çorum’da AKP’li Belediye Başkan Yardımcılığına MHP’li bir ismin getirileceği konuşuluyor.

AKP-MHP ittifakında bir ilk
banner170

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınmasıyla birlikte yine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.

Uzun yıllardır Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün yardımcılığını sürdüren ve aynı zamanda Çorum Belediye Spor Kulübü Başkanlığı da yapan Zeki Gül’ün pazartesi günü yapılacak olan seçimlerde Belediye Başkanı olması halinde yerine ilginç bir ismin getirileceği konuşuluyor.

ORTAKLIKLARINI PEKİŞTİRECEKLER

Ülke genelinde AKP- MHP arasında konuşulan ittifakların Çorum’da da temeli atılıyor. Çorum’da belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifa ettirilmesinin peşinden Erdoğan tarafından belediye başkanlık koltuğuna oturması uygun bulunan Başkan Yardımcısı Zeki Gül’den boşalacak olan Belediye Başkan Yardımcılığı görevine ise MHP’li bir ismin geleceği önü sürülüyor. İddialara göre bu isim MHP’nin tek Belediye Meclis üyesi olan Avukat Ali Beyaz.

Türkiye genelinde AKP ile MHP arasında yaşanan ittifak anlaşmalarına bakılırsa MHP’li bir belediye meclis üyesinin AKP’li bir belediyede başkan yardımcısı olması bu iddiaları doğruluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücü
ülkücü - 1 yıl Önce

sandıkta belediyeyi alamadık dalavera ile alırız

Mine
Mine - 1 yıl Önce

Mhp'lileri kullanıp işleri bitince de atacaklar. Aynen çok sevgi ve saygı duyduklarını defalarca dillendirdikleri Fetölerine yaptıkları gibi..

DAGLI
DAGLI - 1 yıl Önce

Sandığın gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizim üstümüze çıkıp bizi cizenleri bizde çizeceğiz

SIRADAKİ HABER

banner151