AKP, MİTİNG ALANINI DOLDURAMADI!

Kayseri'de akademisyenlere hitap eden Ahmet Davutoğlu'nun konuşması sırasında tören alanındaki geniş boşluklar dikkatlerden kaçmadı.

AKP, MİTİNG ALANINI DOLDURAMADI!

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi Ziya-Betül Eren Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde akademisyenlere hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, özellikle aşı geliştirme ve genetikle ilgili çalışmaların kendileri için stratejik çalışmalar olduğunu belirtti.

"MİLLİ AŞI YAPABİLİYOR MUYUZ?"

Konuşmasında Sağlık Bakanlığı ziyaretini anımsatan, bakanlıkta bütün bilgileri aldıktan sonra ilgili daire başkanlarına ve ilaç sektörü temsilcilerine "Milli aşı yapabiliyor muyuz?" sorusunu yönelttiğini belirten Davutoğlu, şunları söyledi: "Bu soru hem etik bir sorudur hem de ahlaki bir sorudur hem de stratejik ve insani bir sorudur. Kendi aşısını yapamayanların, kendi silahını yapıyor olmaları çok yeterli olmayabilir. Çünkü sağlıklı bir nesli teminat altına almazsanız, o ülkenin geleceğini de teminat altına alamazsınız. Duyduklarımdan memnun oldum. Aşı geliştirmeyle yüzde 100 milli bir aşı sektörü, bilimsel tabanı oluşturacağınızı duymaktan memnun oldum. Kalkınma Bakanlığına sunduğunuz proje ne ise onun arkasındayım. O proje bizim hayati meselelerimizden biridir ve öncelikle ele alınmalıdır. Arkadaşlarımla konuşacağım mutlaka o konuda istediğiniz desteği temin edeceğiz."

TÖREN ALANI BOŞ KALDI

AKP'nin en fazla desteği aldığı illerden biri olan Kayseri'de Davutoğlu'nun konuşması sırasında tören alanındaki geniş boşluklar dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti başkanıyken coşkulu mitinglerini yaptığı illerin başında gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de böyle bir tablonun ortaya çıkması şaşkınlık yarattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER