AKP'nin milletvekili listesinde sürpriz isimler...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı ekibin milletvekili aday listesini belirlediği öğrenildi.

AKP'nin milletvekili listesinde sürpriz isimler...

 AKP'nin aday adayı listesinde geçtiğimiz günlerde "Cumhurbaşkanımın isteği üzerine yarış kariyerimi noktalıyorum" diyerek pistlere veda eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar ve gazeteci Ayşe Böhürler gibi isimler buluyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın listelerde gençleşme istediği için bu isimlere sıcak baktığı ve bazı eski bakanlar ile siyasetçilerinin çocuklarını arayarak partiye davet ettiği öğrenildi.

KENAN SOFUOĞLU ve MEHMET AĞAR’IN OĞLU AKP'DEN ADAY ADAYI

Erdoğan’ın partisine davet ettiği isimlerde ‘güvenilir, çizgisinde kırılma olmayan, eğitimi iyi’ gibi özelliklere dikkat ettiği belirtildi.Bunun yanı sıra AKP'nin aday adayları arasında, mevcut milletvekilleri ve bakanlar dışında dikkat çekici isimlerin olduğu öğrenildi.

Ünlü motosikletçi Kenan Sofuoğlu, gazeteci-yazar Ayşe Böhürler, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar gibi isimlerin aday adaylığı başvuruşu biliniyor.
Partide kadın kotasına dikkat edileceği ve gençlik kollarından da bazı isimlerin aday gösterilebileceği belirtiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pantürkx
Pantürkx - 1 yıl Önce

Mezardakiler
Kalkıp
Aday olabiliyormu sn akp.?
-hayır onlar sadece oy kullanabiliyorlar.
-nassii...

Yılmaz Yılmaz
Yılmaz Yılmaz - 1 yıl Önce

Erkan Mumcu- Mehmet Ağar seçim ittifakını; Ağar'ın kimin talimatı ile bozdurup, AKP'nin yolunu açtığı düşünürse.. Ağar da, Akp de FETÖ ilişkisi de ayan beyan ortaya çıkar zaten...

Gonul given
Gonul given - 1 yıl Önce

Sn mehmet Agari vok severim ancak oglunun akp den adayligina uzuldum

İbrahim Kuşkulu
İbrahim Kuşkulu - 1 yıl Önce

Çöküş başladı
Hiçbir şey fayda etmez.
Vakit tamam,Abbas yolcu..

SIRADAKİ HABER