AKP'de 'düşük profil' kavgası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı ve Ankara milletvekili Aydın Ünal'ın "Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak" sözleri AKP içinde tartışma konusu oldu.

banner311
AKP'de 'düşük profil' kavgası

Aydın Ünal’a yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “AK Parti'nin hiçbir kadrosu düşük profilli değildir. Değil Başbakan, hiçbir mahalle başkanı da düşük profilli değildir. AK Parti kadrolarında her zaman liyakat esastır” dedi.

AKP’li Aydın Ünal, “Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakan” ile yürümediğini belirterek “Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak… Cumhurbaşkanlarının tıpkı Mustafa Kemal gibi, İsmet İnönü gibi, Celal Bayar gibi cumhurbaşkanlarının güçlü olduğu, başbakanların biraz daha profilinin düşük olduğu, çok fazla görünmediği, bir nevi teknik işlerle uğraştığı bir fiili sürece geçiyoruz.” demişti.

GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN ÜNAL’A YANIT

Aydın Ünal’a bir eleştiri de AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi. Gazetecilerle yaptığı açıklamada “düşük profilli Başbakan” sözlerine değinen Turan, “AK Parti'nin hiçbir kadrosu düşük profilli değildir. Değil Başbakan, hiçbir mahalle başkanı da düşük profilli değildir. AK Parti kadrolarında her zaman liyakat esastır. Hepsi birbirinden değerli, birbirinden nitelikli kadrolara sahibiz. Sistem değişikliği sürecinde, Türkiye'yi başkanlık sistemine taşıyacak bir ismi AK Parti delegeleri seçecektir” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 09:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.