AKP’nin Suriye’li adayı, milletvekili seçildi mi?

banner155

Sosyal medyada yer alan ve AK Parti’den Bursa milletvekili adayı olan Suriye kökenli Muhammed Erdoğan’ın seçildikten sonra yaptığı konuşmada, “bu toprakları kanımızın son damlasına kadar koruyacağız. Beni seçen Bursa halkına şükranlarımı sunuyorum” dediği ve bu konuşmasını Türkçe bilmediği için Arapça yaptığı iddia edildi.

AKP’nin Suriye’li adayı, milletvekili seçildi mi?
banner170

Bu iddia sosyal medyada binlerce paylaşım ve  beğeni aldı.

Ancak, AKP Bursa milletvekili seçildiği belirtilen Erdoğan’ın Arapça olarak “bu toprakları kanımızın son damlasına kadar koruyacağız, beni seçen Bursa halkına şükranlarımı sunuyorum” dediği iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı..

Bursa birinci bölgeden AKP’nin 9. sıra adayı olan Muhammed Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak seçilemedi.

Bursa 1. bölgeden AKP 5 milletvekili, CHP 3 milletvekili, İYİ Parti 1 milletvekili, MHP 1 milletvekili çıkardı. AKP’den 9. sıradan aday olan Muhammed Erdoğan’ın kesin sonuçlar açıklandıktan sonra da milletvekili seçilebilmesi mümkün görünmüyor.

ERDOĞAN TÜRKÇE KONUŞABİLİYOR

Amerika’nın Sesi isimli haber sitesinin Suriye kökenli aday Muhammed Erdoğan hakkında hazırladığı haberin bir bölümünde, Erdoğan’ın Türkçe konuştuğu görülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
RKB
RKB - 8 ay Önce

Seçilememesine sevindim doğrusu. Kendi memleketinden kaçan korkak tavuklar bize ne fayda sağlayacak. Burada sıkıştıkları anda bir başka ülkeye geçiverir.

Guven Burgul
Guven Burgul - 8 ay Önce

Aday olmasını beğendim. Biz Kıbrıslı türkler onu çok iyi anlarız.

story
story @Guven Burgul - 8 ay Önce

neyi anlarsınız yavru vatan dediğimi kktc nin biz türkleri ne kadar sevmediğini mmi?

ahmet
ahmet @Guven Burgul - 8 ay Önce

Neyi anlarsın bi zahmet enlatırmısın

SIRADAKİ HABER

banner151