Akşener "AKP-CHP arasında kalan seçmene bir üçüncü bir yol çıktı, İYİ Parti"

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Mardin'de vatandaşlara seslendi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

24 Haziran'da bir seçime gidiyoruz. Her şey iyi ise neden seçime gidiyoruz. Kötü ise neden sizi yeniden seçelim. AKP-CHP arasında kalan seçmene bir üçüncü bir yol çıktı ve İYİ Parti vatandaşımızın huzuruna geldi.

Bir soru sorayım sonra Mardin'in sorunlarına geleceğim. İYİ Parti olmasaydı ben aday olmasaydım ikinci tur konuşuluyor olmayacaktı. Göreceksiniz milletimizin feraseti bu soruların cevabını verecektir. Mardin Ovası Türkiye'nin en iyilerinden. Pirinç yetişir, hayvancılığın merkezlerindendi.

Şırnak'ın Mardin'in Edirne'nin ortak tek bir soru var oda genç işsizliği. Mercimek, buğday, hayvan ve et ithalatı var Mardin'de. Çiftçinin elektrikle, mazotla ilgili sorununu çözmek gerekir.

Biz bunları yapacağız ama bir Türkiye manzarasını da sizlerle paylaşmam gerek. 453 milyar dolar borç alındı. 70 milyar dolar özelleştirmeler yapıldı. 16 yılda 2 trilyon dolar vergi toplandı. Nereye gitti bu paralar. Mardin'in cebine giren 1 dolar bile olmadı.

Nasıl oluyor da Mardin gibi bir şehir ithal ürünlere mahkûm oluyor. Allah ve çok bina yaptılar. Adalet sarayları yapmışlar içinde adalet yok. Hastane yapmışlar içinde doktor, araç gereç yok. Biz ne yapacağız. Bu kredi kartları borçları sebebiyle dayanışma fonu kuracağız.

Geçim sıkıntısına harcama yapıp kredi kartı borcu olan çiftçi, işsiz, emekli ve şehit yakınlarının borçlarını sileceğiz. Ödeyebilir durumda olanların da borçlarının yüzde 80'nin sileceğiz. Bana hemen sordular kaynak nerede?

Ceplerine para dolduran yandaşların ceplerinden o paraları alacağım.

"ORTAK TEK BİR DERT VAR"

"24 Haziran’da bir seçime gidiyoruz. Her şey iyi ise neden seçime gidiyoruz. Kötü ise neden sizi yeniden seçelim. AKP-CHP arasında kalan seçmene bir üçüncü bir yol çıktı ve İYİ Parti vatandaşımızın huzuruna geldi.

Bir soru sorayım, sonra Mardin’in sorunlarına geleceğim. İYİ Parti olmasaydı, ben aday olmasaydım ikinci tur konuşuluyor olmayacaktı. Göreceksiniz milletimizin feraseti bu soruların cevabını verecektir. Mardin Ovası Türkiye’nin en iyilerinden. Pirinç yetişir, hayvancılığın merkezlerindendi. Şırnak’ın, Mardin’in, Edirne’nin ortak tek bir soru var o da genç işsizliği. Mercimek, buğday, hayvan ve et ithalatı var Mardin’de. Çiftçinin elektrikle, mazotla ilgili sorununu çözmek gerekir.

Biz bunları yapacağız ama bir Türkiye manzarasını da sizlerle paylaşmam gerek. 453 milyar dolar borç alındı. 70 milyar dolar özelleştirmeler yapıldı. 16 yılda 2 trilyon dolar vergi toplandı. Nereye gitti bu paralar? Mardin’in cebine giren 1 dolar bile olmadı. Nasıl oluyor da Mardin gibi bir şehir ithal ürünlere mahkûm oluyor. Allah var çok bina yaptılar. Adalet sarayları yapmışlar içinde adalet yok. Hastane yapmışlar içinde doktor, araç gereç yok. Biz ne yapacağız. Bu kredi kartları borçları sebebiyle dayanışma fonu kuracağız. Geçim sıkıntısına harcama yapıp kredi kartı borcu olan çiftçi, işsiz, emekli ve şehit yakınlarının borçlarını sileceğiz. Ödeyebilir durumda olanların da borçlarının yüzde 80’nin sileceğiz. Bana hemen sordular kaynak nerede? Ceplerine para dolduran yandaşların ceplerinden o paraları alacağım."

“AKP İLE HDP AYNI DİLE SAHİP OLMUŞSA”

"Enteresan bazı şeyler var. Bu 3600 ek gösterge meselesi var. Bütün projelerimizin içinde var. Bir arkadaş durdurdu yolda beni “Abla arıcıların dertlerini söyle sem söyleyince yapılıyor” dedi. SMA hastaları var onların ilacı getirtilmiyor. Onun içinde planlarımız var. Şimdi bir ülkede kadınlar bir konuya karar verirse artık o iş düze çıkar. Bizim bir tülbent devrimimiz var kadınlarla birlikte.

Yaşlılar bilir gençler belki bilmez diye söylüyorum. Tapunun üzerinde tapu senedi yazar. Biz bu nüfus kağıdının 81 milyonun tapu senedi olduğuna inanıyoruz. Bizim bakış açımız budur ve Türkiye sahip olduğu tüm toprakların aynı zamanda tapu sahibi bu 81 milyondur. Parasının değeri düşmüş, tapuları devletin riyasetinde olan ülkede huzur olamaz, barış olmaz ve kardeşlik olmaz. Herkes Kürtler hakkında beyanda bulunuyor herkes Kürtler hakkında tanımlama yapıyor. Bunu yapmayan tek kişi benim. Bu yüzden benim üzerime geliyorlar

Bir HDP’li milletvekili ile bir Ak Partili milletvekili üst üste Meral Akşener hakkında aynı dile sahip olmuşsa burada bir şey vardır. Burada bir kez daha söylüyorum. Benim hakkımdaki iddiaları ispat etmeyen şerefsizdir."

“HERKESİ O SOFRANIN BAŞINA OTURTACAĞIM”

(Mardin seninle guru duyuyor sloganları)

"Gördüğünüz gibi kadınlar karar verdi, gençler karar verdi. İşsizliğin düştüğü yılda 50 milyar dolar yapıldığı, hayvan ithal edilen Mardin’den hayvan ihraç edilen Mardin’e dönüştüğü, mercimeği dünya markası haline getirdiğimiz, doktor ve emniyet görevlilerin tayin olduğu, en iyi öğretmenlerin olduğu bir Mardin hayal ediyoruz.

Yarın bayram ve ben Ahlat’tayım. Partimi kurar kurmaz bir ev kiraladım ve zaman zaman orada kalıyorum.

Hangi dine hangi etnisiteye dahil olursanız ya anneannenin ya da babaannenin yanına gider. Orada bir sofra kurulur ve herkes o sofrada oturur. O yemeğe uzanan eller eşit bir şekilde o yemeklere ulaşabilirler

Ben başa geçersem vallahi herkesin o sofranın başına oturtacağım."

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
figencan..
figencan.. - 1 yıl Önce

LİDER'im..ALLAH seni muaffak edecek..çok inanıyorum..bizi Türkiye'yi kurtaracaksın........ne hakkımız varsa helal olsun....helal etmeyeceklerimiz düşünsün.....işte KARADENİZ gelini böyle olur....es rüzgarım es...artık Güneş doğsun...Güneş girmeyen eve akpkk..girer..16..yıl..tam 16 yıl..sana yapılanları unutma milletim..sandık başında vicdanını ve ahireti düşün....Adalet,eşitlil.başarı.bereket ve ...İYİ...lik istiyorsan ..İYİ PARTİ'ye oyunu ver senin üzerine oynanan oyunu boz..şehitlerini,gazilerini,Vtan güvenliğini,adaletsizliği,,fetöyü,,pkk..yı hepsini düşün.oyunu ona göre ver...ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN....TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN........

Gürbüz can
Gürbüz can @figencan.. - 1 yıl Önce

Ağzına sağlık kardeşim IYI ler kazanacak,TURAN kurtulacak

musa aksoy
musa aksoy - 1 yıl Önce

Avrupa`da yaşayan demokrat Türkler olarak Dünya'da yakaladığınız muhteşem başarıyı ayakta alkışlıyoruz.Ülkemizde yaşanan bu olaĝanüstü başarı bizleri ziyadesiyle onurlandırmıştır. Bu başarıda emeĝi geçen herkese minnet ve şükranlarımızı iletmeyi bir borç biliyoruz.
Bir çok doktora öĝrencisine „Tez“ konusu ve çok sayıda ülke için „İlham Kaynaĝi“ olan, IYI Parti‘nin devasa organizasyonunda yer alan, liderinden,çaycısına bahtiyar kadrolarınızın tamamını yürekten kutluyoruz.
24 haziran 2018 kuşkusuz bir milattır. Anadolunun güzel insanları sadece Türkiyemizi yönetecek bir kadroyu işbaşına getirmekle kalmamış,bu kadro`ya „Evrensel Barış ve Huzur“un getirilmesi ve Hukukun üstünlüĝüne dayanan yeniden „Hak Temelli“bir medeniyetin inşası için çok özel bir görev ve sorumluluk da yükleyecektir.
İnsanlık, maddi refah bakımından tarihinin en parlak dönemini yaşarken,geçtiĝimiz yüzyılda iki büyük savaş sonucunda yangın yerine çevrilen dünyamızda; şiddet, terör, uyuşturucu, çevre ve kültür katliamları, bölgesel, dinsel ve etnik çatışmalar, işkence ve insanhakları ihlalleri neredeyse olaĝan gündem maddeleri haline gelmiş,dünyamızı bir „Cennet“ haline getirme iddiasında bulunan günümüz egemen güçlerinin üretttikleri uygarlık da sürekli olarak „Cüzdan“ lara çalışmış „Vicdan“ ları ıskalamış,adeta „Üstünler Hukuku“ dayatmasıyla yaşlı gezegenimizi iyice çekilmez hale getirmiştir.
Bir avuç mutlu azınlık dışında milyarlarca „Mazlum“ üreten ve „Adalet“, Sevgi“, Şefkat“ gibi kavramları sadece lügatlerinde barındıran bu uygarlıĝın“Küresel Birliktelik“ ve „Evrensel
Barış“ adına insanlıĝa sunabileceĝi sadra şifa bir ilkesi ve yöntemi olmadıĝi belli olmuştur.
Ancak bu kasvetli durum insanlıĝın deĝismez kaderi olduĝu anlamına gelmez, gelmemelidir. Zira „Fıtrat“ medeniyetinin güzide varislerinin mazlum coĝrafyalarındaki berrak pınarlarından akıtacakları hikmet deryaları insanlıĝın barış ve huzuru için muazzam bir „Teminat“ ve „İmkan“ olarak ortada durmaktadır.

Nitekim Anadolu irfan mektebinin sıralarından geçen bu millet, insanlıĝın tam da „Bittim“ dediĝi noktada o muhteşem feraset ve basiretini ortaya koyarak sinesinden „Yettim“ diyecek bir „Yiĝit“ Yiğit Türk Kadını: Meral Akşener´i. sahneye sürmesini bilmiştir.
Milletin baĝrından kopup gelen bu yiĝit Türk Kadını Meral Akşener kısa bir zaman diliminde „Özgüven“ kazanmış bu asıl insanlarla birlikte insanlıĝa yepyeni bir kurtuluş reçetesi sunulabileceĝini ispatlamıştır.
Bu yiĝit Türk Kadını „Gökkubbeye saldıĝi hoş sada“ başta mazlum coĝrafyalar olmak üzere bütün dünya´da makes bulmuş, egemenler paniklerken zayıf ve mazlumlar heyecanlanmıştır.
İnsanımızın iltifatına mazhar olan bu nadide kadronuzun ve zatihalinizin Övgü dolu, emeği milletimiz tarafından 24.Haziran’da verilen bu görevi layıkıyla yerine getireceĝine inancımızın tam olduĝunu bildirmek istiyoruz. Türkiye’miz için birleşen elleriniz ve yüreklerinizin yürüyeceğiniz bu yolda Allah Azze ve Celle tarafından kutsanmasını,rabbimizden niyaz eder,Avrupa'daki Türkler olarak yürekten başarılar dileriz.
Biz, sizlerle gurur duyuyoruz, İyi ki var siniz…
En Derin Saygılarımızla

Musa Aksoy

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Bir tane siyasi çıkıpta, yahu nedir bu gaziler arasındaki fark? Devlet gazisini ayırt eder mi demiyor? Birinin iki çocuğu birden işe alınıyor, birinin hiç alınmıyor? Katılım paylarında birinin tüm aile fertleri yararlanırken birinde sadece kendi... Devlet görevi esnasında yaralanarak vazife malulu olanlar gazi bile sayılmıyor.

SIRADAKİ HABER