Akşener Giresun’dan AKP’ye ve YSK’ya öyle bir yüklendi ki... “And olsun şart olsun bu seçimlere gireceğiz”

banner155

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin İl başkanlığı binası açılışı için Giresun'da.

Akşener Giresun’dan AKP’ye ve YSK’ya  öyle bir yüklendi ki... “And olsun şart olsun bu seçimlere  gireceğiz”
banner170

Akşener, daha sonra parti binasının açılışına katılmak üzere Giresun’a hareket etti. Uzun araç kuyrukları eşliğinde Giresun'a gelen Akşener, şehir meydanında vatandaşlara seslendi.

Binlerce partilinin katıldığı açılışta gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, Abdullah Gül tartışmalarına da değindi. Akşener'in açıklamaları şöyle:

"YSK açıklama yapmış tüm kongrelerin yapılması gerekiyormuş. Bütün partilerde daha önce öyle mi olmuş. Yeni bir yasa mı çıkardınız? Aklından bile geçirme pişman olursunuz. Bir gazeteci yazmış, Abdullah Gül ile görüşüyormuşum. Güya çekilecekmişim. Geçin kardeşim bunları... Kardeşim, benim sözüm söz! Ne çatı, ne baca, ne pencere kardeşim! Ben 2019'da adayım ve kazanacağım!. İYİ Parti ile yatıp, İYİ Parti ile kalkıyorlar. Size söz ne çatı ne başka bir şey ben kesinlikle adayım.

Bana öyle başkan diye bağırıyorsunuz daha önce de başbakan diye bağırsınız iki başbakan uçtu gitti. Ne güçlüsünüz gözlerini korkutuyorsunuz."

YSK NE AÇIKLAMA YAPMIŞTI?

İYİ Parti'nin seçmen kütüğü talebini reddeden YSK'dan, gelen eleştirilere cevap olarak "Seçim Kanununa göre, bir partinin seçimlere katılabilmesi için ülke genelinin yarısında teşkilatlanmasını tamamlaması, büyük kongresini yapmış olması gerekir" açıklaması yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Anayasa, "kamu gövlisi cumhurbaşkanılğına aday olmak için greövinden istifa etmesi gerekir derken", istifa etmeden cumhur başkanı seçtiren orospu çocukları ayağamıza köstek olmaya kalkmasın. Tansu çillerin dediği gibi, "ya gireceğiz, ya gireceğiz!...

SIRADAKİ HABER

banner151