Akşener "İYİ parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün saat 10.30'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından Akşener ve Karamollaoğlu kameraların karşısına geçti. Akşener, "İYİ parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz" dedi. Karamollaoğlu, Akşener ile görüştükten sonra yarın da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek.

24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri öncesi, dün CHP ve HÜDA PAR’ı ziyaret eden SP lideri Temel Karamollaoğlu, bugün de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ziyarette bulundu. İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelen Karamollaoğlu’nu İYİ Partililer alkışlarla karşıladı. İki lider basına kapalı görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. 

Görüşmeyi değerlendiren Meral Akşener, "Son gelişmeleri değerlendirdik. Bugün İYİ partinin bizlerin önüne kurulan tuzakların aşılmasında sayın Karamollaoğlu ve arkadaşlarının katkıları yakinen biliyoruz. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İYİ Parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz. Sayın Karamollaoğlu ile uzun bir Türkiye değerlendirmesi yaptık. Görüşmelerimiz sürecek" dedi.

"MERTÇE BİR SEÇİM YAPMAYA DAVET EDİYORUZ"

Meral Akşener, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ve arkadaşlarının ziyaretleriyle ilgili konuşmak istiyorum. Sayın Karamollaoğlu ve arkadaşlarının katkılarını biliyoruz ve teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda İYİ Parti olarak seçime giderken bir kadın olarak, kendilerini güçlü kabul edenleri mertçe bir seçim yapmaya davet ediyoruz. Sayın Karamollaoğlu ile uzun bir Türkiye görüşmesi yaptık. Görüşmelerimizin süreceğini sizlerle paylaşmak isterim.

"SEÇİMLERDE İYİ BİR NETİCE ALACAĞIZ"

Temel Karamollaoğlu, ise şu ifadeleri kullandı:

Seçim içi daha farklı bir havaya girdi. Şimdi seçime giderken programımız biraz sıkıştı, zor bir dönemden geçtik. Bunu her zaman söyledik, tekrar ettik. Türkiye'nin meselelerini çok farklı ve samimi bir şekilde görüştük. Detaylarda belki farklı yaklaşımlar olabilir ama umuyorum ki bu görüşmeler devam edecektir. Seçimlerde iyi bir netice alacağız. Allah yardımcımız olsun, zor bir süreçten geçiyoruz. Biz bunu bir kutuplaşma, bir kamplaşma olarak da görmüyoruz. Bu akşam İstanbul'da bir platform tarafından tertip edilen Erbakan ile ilgili bir program olacak, o yüzden ayrılacağım. Umuyorum ki tekrar bir gelişme olacak. Ben gösterdikleri ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum.

"KESİNLEŞİNCE DUYURACAĞIZ"

Abdullah Gül, Saadet Partisi'nden aday olacak mı?

Şimdi siz soru sormakta serbestsiniz, biz de cevap vermekte serbestiz. Bu gibi detay konuları aktarmak isabetli olmaz. Bu ancak netice elde edilince veya kararlar kesinleşince kamuoyuna duyurulur. Hafta sonu her şey belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet ebrisim
Muhammet ebrisim - 4 yıl Önce

Herşey