Akşener yarın seçim olsa yüzde kaç oy alacak?

banner155

Sonar Başkanı Bayrakçı KRT'de Çağlar Cilara'nın programında 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin İlhan Kesici'yi aday göstermesi durumunda yüzde 53 ile Kesici'nin kazanabileceğini ileri sürdü.

banner170

"Akşener yarın seçim olsa yüzde 13-20 alır"

Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı programda Meral Akşener'in kuracağı partinin yarın seçim olsa alacağı oyun yüzde 13 ila 20 arasında olduğunu da söyledi.

"Yarın Akşenerli bir seçim olsa Ak Parti yüzde 42'yi geçemez"

Değişik veriler açıklayan Bayrakçı'ya göre Ak Parti'nin, yarın Akşener parti kursa ve seçime gidilse alabileceği oy oranının yüzde 42'yi geçmeyeceğini de söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin İlhan Kesici'yi aday göstermesi durumunda şuanki tabloda Kesici'nin Akşener'den daha şanslı olduğunu belirten Bayrakçı, "Ama Akşener partiyi kurunca göreceğiz" dedi.

Bayrakçı, "Akşener'in partisinin müthiş bir rüzgar estireceğini biliyorum" diyerek oy tahmininde bulundu. Akşener'in şuan seçime girse yüzde 13-20 civarında oy alabileceğini söyledi.

"CHP'nin adayı Kesici olursa yüzde 53 oyla Cumhurbaşkanı seçilir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019'daki seçimlerde CHP, Akşener, HDP ve bir de farklı bir aday çıkması durumunda birinci turda yüzde 42'yi geçemeyeceğini söyleyen Bayrakçı, ikinci turda Kesici ile Erdoğan'ın olması durumunda İlhan Kesici'nin Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 52-53 ile kazanabileceğini söyledi. 

Bayrakçı Kesici'nin kaybetse bile yüzde 49'da kalacağını da sözlerine ekledi. 

Bayrakçı, "Haftaya seçim olsa yüzde 51 ile Kesici alır. Erdoğan ile kafa kafayadırlar" dedi.

Bayrakçı'ya göre İlhan Kesici HDP'nin oylarının tamamını ikinci turda alabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

İşte onun içindir ki, ihanetçi MHP yönetimi de AKP güruhu da Meral Hanım'a akla gelmedik iftiralar atıyorlar, önünü tıkıyorlar! Hepimiz destek olmalıyız SN. Akşener'e...

Muhittin
Muhittin - 2 yıl Önce

Bana göre meral hanım CHP ile baş başa oy alır çünkü şu an ülkenin yeni bir yüze ihtiyacı var AKP her alanda artık yıprandı ANAP gibi miydi doldu ülke için yaptıkları yol harici hiç bir şey yapmadılar devlet kadrolarına personel alımından tutun her alanda kendi yandaşlarını aldılar üreten bir toplumdan tüketen bir toplum yarattılar bir çok ürünün ithaline serbest bırakarak çiftçi esnafı zora soktular keyfi harcamalar hat safhada 15 yıldır bir tek iş yeri fabrika kurmadılar rant uğruna ormanlarımız yaylalarimuz talan ediliyor ses çıkarmıyorlar evet verin terör bitecek istikrar ekonomi düzelecek malesef dahada kötüye gitti hayırlısı diyelim

özkan
özkan - 2 yıl Önce

küresel güçler yolunu kesmezse meral hanım önemli ölçüde oy alacaktır koalisyon bile razıyım yeterki tcnin yapısını değiştiren akp gitsin koalisyondan korkmayın ey seçmen fakir fukaranın lehinde olur bakmayın bazı çıkar çevrelerinin üfürmesine kimse keyfi zam yapamaz

ülküm
ülküm - 2 yıl Önce

ablam türk milletinin umudu oldu adeta bekliyoruz ve destekliyoruz

SIRADAKİ HABER

banner151