Akşener'e Kilis'te sevgi seli

Genel Başkan Adayı Meral Akşener Genel Merkez tarafından kapatılan il teşkilatlarını ziyaret kapsamında Kilis'e gitti.Kaynak: Akşener'e Kilis'te sevgi seli

Akşener'e Kilis'te sevgi seli

Saat 12.45'de Gaziantep havaalanına inen Akşener, "Başbakan Meral" sloganı ve çiçeklerle karşılandı. Eski MHP il Başkanı Arif Amoca, İl teşkilatının kapatılmasına tepki olarak yönetimi ile birlikte istifa eden Eski Kadın Kolları Başkanı Melek Tunçel, Kilis'in imza veren 3 üst kurul delegesinden 2'si, partililer ve çok sayıda vatandaş karşılamada  hazır bulundu.

MHP Eski Kilis İl Başkanı ve Üst Kurul Delegesi Arif Amoca: "Partimizin tüzük değişikliği için üst kurul delegeleri olarak demokratik bir istekte bulunduk. Ancak bu haklı isteğimizin herhangi bir şekilde karşılık bulması bir yana, cezalandırıldık ve yönetimden alındık. Ancak bedeli ne olursa olsun hak bildiğimiz bu yolda haklının ve halkın yanında sonuna kadar yürüyeceğiz."

Havaalanından hareket eden yüzlerce araçlık konvoy ile Kilis merkeze gelen Meral Akşener'e yoldan geçen araçlar da kornaları ve bozkurt işaretleri ile sevgi gösterisinde bulundu. Kilis'in girişinde bir grup vatandaş, "Tüm Suriye halkı sizi destekliyor" pankartı açtı. Cumhuriyet caddesinde, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganı altında aracından inen Akşener'in, izdiham nedeniyle zaman zaman yürümekte zorluk çektiği görüldü.

Katmerin tadına baktı

Cadde boyunca yürüyen Akşener, esnafa "hayırlı işler" dilerken, Kilis'li esnaf da, "Şehrimize hoş geldiniz" sözleriyle karşılık verdi. Tatlıcı dükkânı sahibi bir esnafın davetini kırmayan Akşener, yöresel Kilis katmerinin yapılışını izledi ve tadına baktı. Yılların esnafı olduğunu söyleyen tatlıcı, "Bunların yaptığı gibi yapmayın. Vefasızlığa meydan vermeyin. Size güveniyoruz" dedi. Akşener de bunun üzerine, "Anlaşılmıştır. 22 yıldır yapmadım, bundan sonra da yapmam" diye cevap verdi.

Meral Akşener'in yürüyüşü esnasında vatandaşlar tarafından gül yaprakları ve karanfiller atıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 19:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.